اخبار کوتاه فوتبالی !

0
4

مسعودعطری ؛ روزنامه نگار

2016  تمام شد بفکر 2020 باشیم 

المپیک 2016 ریو با تمام غم ها و شادی هایش به پایان رسید و کاروان ایران نهایتاً با کسب رتبه 25 به کار خود پایان داد و در این میان سهم ورزش ما از این مدالهای رنگارنگ فقط 8 مدال از رشته های وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی و تکواندو بود که در جای خود هم قابل تقدیر و هم قابل نقد و بررسی است ومی بایست پس از المپیک در فرصتی مناسب به آن پرداخته شود و هم از ورزشکاران مدال آورمان در این بازیها تقدیر بعمل آید و هم عملکرد کلی کاروان ایران مورد نقد و بررسی دقیق قرار بگیرد تا نقاط ضعف و کاستی های این دوره از المپیک درسی برای المپیک بعدی باشد و در بازی های 2020 توکیو به مراتب بهتر و پرافتخارتر از این دوره ظاهر شویم . با پایان المپیک کار ما تازه شروع شده است و مسئولان و ورزشکاران باید به این تفکر جمعی برسند که 2016 تمام شد پس بفکر 2020 باشیم .

مدال نهم المپیک فراموش شد !!!

در تمامی جداول مربوط به امتیازات و مدالهای المپیک جلوی اسم ایران سه طلا و یک نقره و چهار برنز درج شده است و با این اوصاف ما از المپیک ریو فقط 8 مدال در سه رشته کشتی و وزنه برداری و تکواندو کسب کرده ایم که از ابتدا هم قابل پیش بینی بودند اما شاید مهم ترین مدال ما در این بازی ها مدال طلای فوتبال ما بود که  تیم داوری کشورمان متشکل از فغانی و سخندان و منصوری با قضاوت خوب خود در فینال بازی های المپیک برای فوتبال ایران کسب کردند و این افتخار آفرینی نباید از چشم مردم و مسئولان دور بماند . این بازی چهارمین فینال مهمی بود که علیرضا فغانی و تیم داوری ایران در آن به قضاوت پرداختند و پیش از این نیز شاهد قضاوت خوب و قابل قبولی از تیم داوری کشورمان در فینال جام ملت های آسیا ، جام باشگاه های آسیا و جام باشگاه های جهان بودیم و بنوعی میتوان گفت تیم داوری ما در این المپیک طلایی بود و نباید مدال نهم ما در این بازی ها فراموش شود .

از بازی تدارکاتی چه انتظاری داریم ؟

هشت بازی تدارکاتی برای استقلال در مدت یک ماه تعطیلی لیگ برتر شاید فرصتی دوباره برای منصوریان و تیمش باشد تا به تقویت نقاط ضعف تیم بپردازند و به هماهنگی کامل برسند تا با شروع مجدد لیگ ، بازی ها را پر قدرت تر و با صلابت تر از گذشته با پیروزی پشت سر بگذارند . در این میان اما انتقادات وحشتناکی از استقلال حتی در زمان برگزاری بازی های تدارکاتی صورت میگیرد که معلوم نیست هدف از این انتقادها و یا غرض ورزی ها چیست ؟ چرا منتقدان حتی در بازی های تدارکاتی هم دست از سر منصوریان و تیمش برنمیدارند ؟ مگر بازی تدارکاتی مانند نامش برای تدارکات و هماهنگی و شناخت نقاظ ضعف و قوت تیم نیست ؟ پس چرا نتایج این بازی های تدارکاتی استقلال بزرگنمایی می شود و مدام تحلیل های فنی برایش ارائه میگردد ؟ با این اوصاف باید از منتقدان قلم بدست و منتظر ناکامی استقلال پرسید که آقایان از جان استقلال چه میخواهید و یا از بازی تدارکاتی چه انتظاری دارید ؟

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.