اخبار کوتاه فوتبالی!

0
4

مسعود عطری ؛ روزنامه نگار

معمای پیچیده بازی خداحافظی نکونام!

وقتی صحبت از حضور ستارگان قدیمی لالیگا برای حضور در بازی خداحافظی نکونام در تهران به میان آمد همگی خوشحال شدیم که بالاخره فوتبال ایران قرار است برای یکی از کاپیتان های ملی اش سنت شکنی کند و این بار بر عکس همیشه خوش بدرقه باشد اما در کمال ناباوری خبرها حاکی از عدم حضور نکونام در این بازی دوستانه است . گویا ماجرا به اختلاف میان نکونام و مسئولان تیم هنرمندان بر میگردد ، جاییکه گویا قرار نیست بازیکنان مورد نظر نکونام در این بازی حضور داشته باشند و همین عاملی برای اختلاف میان طرفین شده است .

دست های پشت پرده!

ماجرای حضور دست های پشت پرده در استقلال سابقه ای طولانی دارد و سالهاست که در مصاحبه های مختلف از کادر فنی گرفته تا بازیکنان و پیشکسوتان این تیم می شنویم که دست هایی پشت پرده هستند که نمیگذارند تیم موفق باشد و همیشه صحبت از افشای خیانت ها و پشت پرده هایی است که هیچوقت نفهمیدیم بالاخره کی و کجا قرار است رو شوند !!! کاش افرادی که از گذشته تا بحال به این مسائل دامن  می زنند شفاف تر در این خصوص صحبت کنند و بدانند که کتمان این خیانت ها خودش کمتر از خیانت نیست .

هواداران قلابی !!!

اینروزها در صفحات مجازی بازار تقلب داغ داغ است و کم نیستند هواداران تیم رقیب که با استقلالی جا زدن خود به شوخی یا به عمد قصد تخریب و تشویش تیم استقلال را دارند و در این میان برخی هواداران ساده و زودباور استقلالی بدون اینکه بدانند ماجرا از چه قرار است با آنها همراه می شوند و ناخواسته تیم خود را مورد انتقاد قرار میدهند . شاید خنده دار ترین کامنتی که بعد از بازی اول استقلال ، یکی از همین هواداران پرسپولیسی بظاهر استقلالی در صفحات مجازی آبی ها گذاشته بود این بود که ” منصوریان باید برود”

منصوریان در بن بست حاشیه های بی پایان!

شاید کمتر کسی فکر میکرد منصوریان پس از ورود به استقلال با چنین مشکلات عدیده ای مواجه شود . بازی بدون تماشاگر در شروع لیگ ، محرومیت رحمتی در بازی اول تیم ، جابجایی سه مدیرعامل در طول چند هفته و تغییر نتیجه بازی در پنج دقیقه در مقابل صنعت نفت آبادان و بالاخره کسب فقط 2 امتیار از 4 بازی که هجمه سنگینی برای منصوریان ایجاد کرده است . همه اینها به کنار، فشارهای بیرونی و همچنین انتقادهای تند از این مربی خوش فکر او را در بن بستی از حاشیه های بی پایان احاطه کرده است ،هرچند منصوریان در این هیاهوی پرحاشیه حمایت بی چون و چرای هواداران را با خود دارد .

معادله پیچیده خط دفاع استقلال!

با گذشت 4 بازی از لیگ برتر بنظر می رسد هنوز منصوریان به ترکیب دفاعی ایده آل و مد نظر خودش دست نیافته و هنوز با تغییرات خواسته و یا ناخواسته در خط دفاعی تیمش دست و پنجه نرم میکند . البته شاید مشکل اصلی از جایی شروع شد که عزت اله پورقاز و احسان حاج صفی که از مهره های کلیدی مورد نظر منصوریان در نقل و انتقالات بودند به تیم های دیگر پیوستند و دست منصوریان را بنوعی در پوست گردو گذاشتند . در این میان مصدومیت کنعانی زادگان نیز مزید بر علت شد تا خط دفاعی استقلال حداقل در 4 هفته ابتدایی آن صلابت همیشگی را نداشته باشد .

منصوریان ، خوش شانس یا بدشانس!

بازی اول لیگ بدون تماشاگر ، محرومیت رحمتی برای دیدار اول ، بازی در گرمای وحشتناک خوزستان ، اشتباهات بچه گانه خط دفاعی استقلال ، مصدومیت بازیکن خط دفاع ، تغییر نتیجه و باخت در 5 دقیقه جلوی صنعت نفت ، جابجایی سه مدیرعامل ظرف یک هفته ، ناتوانی در جذب بازیکن در فصل نقل و انتقالات و فشار رسانه ها و منتقدین ، همه و همه بدشانسی هایی بوده که در این چند هفته گریبان استقلالِ منصوریان را گرفته است . باید دید آیا در هفته های آتی، فوتبالِ بی رحم روی خوش به منصوریان و تیمش نشان میدهد؟

افشاگری پرویز مظلومی فقط پیش وزیر ورزش !!!

پس از کنار رفتن مظلومی از هدایت استقلال وی در نامه ای به هواداران وعده افشاگری پیرامون مسائل پشت پرده استقلال را داد اما بعد از گذشت چند وقت هنوز خبری از این افشاگری ها نیست و مظلومی هم اشاره کرده که فقط میخواهد این حرفها را به وزیر بزند و هنوز امکان ملاقات با وی برایش فراهم نشده است. اینکه چرا مظلومی بجای صحبت کردن با هواداران استقلال که صاحبان اصلی این تیم هستند بدنبال ملاقات محرمانه با وزیر ورزش است مسئله ای نیست که خوشایند هواداران استقلال باشد .

هواداران استقلال پشت منصوریان هستند!

4بازی و 2 امتیاز یا اصلا 10 بازی و 2 امتیاز !!! هوادار فهیم استقلال اینروزها حواسش به همه چیز هست و میداند که سرمایه ای مثل علی منصوریان که شناسنامه ای بیست و چند ساله در این باشگاه دارد به راحتی اسطوره نشده که راحت هم از دست برود و برای همین اینروزها همه به یاد نامهربانی هایی که در حق حجازی شد و او غریبانه از تیم کنار رفت تصمیم گرفته اند از منصوریان حمایت کامل کنند تا بعدا از این پشیمان نشوند که چرا به منصوریان هم مانند حجازی فرصت کافی ندادند .

جای خالی لیست استقلال ، مهاجم یا مدافع ؟!

شاید سخت ترین تصمیمی که منصوریان تا پایان زمان نقل و انتقالات پیش رو دارد پر کردن تنها جای خالی لیست استقلال است ، جایی که بدون شک باید با یک بازیکن کلیدی پر شود تا استقلال در روزهای آتی دچار مشکل نشود . اما مشکل اینجاست که به زعم عده ای استقلال نیاز به یک بازیکن تدافعی دارد و از طرفی به گفته برخی دیگر با توجه به عملکرد ضعیف خط آتش این تیم نیاز مبرم به یک مهاجم شش دانگ که مشکل گلزنی تیم را حل کند . با این اوصاف باید دید تا پایان نقل و انتقالات منصوریان چه تدبیری برای پر کردن این جای خالی می اندیشد .

ثبات مدیریتی چاره کار استقلال!

فتح اله زاده رفت و افشارزاده آمد ، افشار زاده رفت هم رفت تا حسنی خو بیاید ، حسنی خود نیامده استعفا داد تا افتخاری بیاید ، حسن روشن برای آکادمی آمد و بعد از کلی جاروجنجال او رهم رفت ، سامره هم از کار برکنار شد و بجایش رضا جلولی بازیکن قدیمی استقلال رهبری تیم امید را بدست گرفت ، بعد از آن بود که شنیدیم پورحیدری رفت و عمونصی آمد و بهتاش فریبا هم مدیر فنی تیم شد .  حالا با این اوصاف باید دید که سونامی جابجایی و تغییرات در استقلال تا کی ادامه خواهد داشت و اصلا چرا باید این همه تغییر در یک مدت کوتاه در یک تیم صورت بگیرد ؟؟

بهتاش فریبا و کمک به علی منصوریان!

حضور بهتاش فریبا بعنوان مدیر فنی در استقلال از نگاه برخی حضور مثبتی خواهد بود چرا که وی از آن دسته از پیشکسوتانی بوده که هرگز ندیده ایم لب به انتقاد بگشاید و یا برای تیم حاشیه درست کند و بقول خودش اگر انتقاد کند حتما راهکار هم ارائه خواهد کرد. حالا باید دید که با حضور وی روی نیمکتِ استقلال خواهد توانست باری را از دوش منصوریان بردارد و تیم روند صعودی خوبی را پیش بگیرد ؟ همه چیز با گذشت زمان مشخص خواهد شد ..

معمای پادوانی و عقیلی با طعم حاج صفی !!!

اینروزها استقلال دست روی هر بازیکنی میگذارد تیم های رقیب تهدید به شکایت میکنند و یا نهایتاً عقد قرارداد میسر نمی شود . در این میان بازیکن مورد نظر نیز ناگهان سر از تیم دیگری در میاورد و یا اصلا معلوم نمی شود اگر قرار نبوده به استقلال بیاید چرا با این تیم وارد مذاکره شده است .  در هفته گذشته طبق شنیده ها گویا مسئولان استقلال با پادوانی و عقیلی برای پیوستن به استقلال مذاکراتی داشته اند که معلوم نیست به سرانجام برسد اما هرچه که هست باید مواظب باشند این بازیکنان هم مثل احسان حاج صفی مذاکره با استقلال را بهانه نکنند تا قیمت خودشان را بالا ببرند و بعد با تیم دیگری قرارداد ببندند .

انتقادهای تکراری از جواد خیابانی!

تب جام جهانی ، المپیک ، بازی های آسیایی و خلاصه هرچیز دیگری بالاخره فروکش میکند اما تب انتقاد از جواد خیابانی نه !! هرچند شاید برای خیابانی هم این انتقادها عادی شده باشد اما پر کردن نصف صفحه یک روزنامه برای انتقاد از یک مجری تلویزیونی که اشتباهاتش سوتی هایی عادی است که شاید بخاطر اینکه توجهات به سمت او جلب شده به چشم می آید بنظر بازی با شعور مخاطب است . شاید اگر خیابانی هم مثل فردوسی پور برنامه قدرتمند و پربیننده ای در اختیار داشت کسی جرات نمیکرد اینقدر بی پروا از او انتقاد کند .

رحمتی عقاب ، منصوریان کاپیتان و مظلومی ساده!

چند روز پیش آرش برهانی در برنامه دورهمی مهران مدیری حضور پیدا کرد و در قسمتی از برنامه در مورد برخی اسامی از وی سوال پرسیده شد تا در یک کلمه آنها را توصیف کند . پاسخ برهانی به اسم رحمتی ، عقاب و به اسم منصوریان کاپیتان بود . اما نکته جالب اینجاست که پس از شنیدن اسم مظلومی ، برهانی گفت:  ساده !!! و این نشان میدهد که از دید آرش نیمکت نشینی ها و بازی نکردن ها و حتی شاید قرار گرفتن نامش در لیست خروجی استقلال بخاطر خط دادن عده ای از افراد به مظلومی بوده است . باید دید در روزهای آینده واکنش مظلومی به این صحبتهای آرش چه خواهد بود ؟

سرنوشت حجازی در انتظار منصوریان !!!؟؟؟

زمزمه هایی شنیده می شود که منصوریان فقط تا هفته ششم و بعد از بازی با پرسپولس فرصت دارد و بعد از آن در صورت ناکامی باید جایش را به مربی دیگری بدهد !!! اینکه این موضوع چقدر صحت دارد را نمیدانیم ولی اگر صحت داشته باشد که باید فاتحه این فوتبال بی رحم را خواند و اگر هم صحت نداشته باشد باید بصورت صریح و شفاف از تریبون باشگاه اعلام شود که خبر جعلی است . با این اوصاف باید نشست و دید که وضعیت نیمکت استقلال در روزهای آتی به چه صورت خواهد بود !!! آیا سرنوشت تلخ حجازی در انتظار منصوریان است ؟ آیا  تاریخ دوباره تکرار می شود یا این بار ما از تاریخ درس می گیریم !!

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.