استقلال 1 ؛ پاختاکور، داوری و پنجره های بسته 2

0
24

مسعود عطری؛ روزنامه نگار

.
1️⃣پاختاکور اگرچه سوار توپ و میدان بود و بهتر از استقلال بازی کرد اما لایق پیروزی در نود دقیقه نبود. این را نه از سر تعصب بلکه به دلیل دو سه فرصت خطرناک دیاباته و قایدی روی دروازه پاختاکور و همینطور پنالتی واضحی که داور مسابقه نگرفت می توان عنوان کرد. ما باختیم اما تساوی حداقل حق استقلال در پایان دو نیمه بود!
.
2️⃣پاختاکور بازی را با پرس سنگین شروع کرد و تا دقیقه نود هم دست از آن برنداشت. استقلال اما در تمام زمان مسابقه نتوانست توپ و میدان را در اختیار بگیرد و با حفظ توپ بازی را کنترل کند. حفظ توپ و بازیسازی بازیکنان استقلال تحت پرس سنگین ازبک ها به ندرت به ۵ پاس می رسید!
.
3️⃣شیخ دیاباته علیرغم گلی که در دیدار با الاهلی به ثمر رساند مثل پنج بازی آخر استقلال کم فروغ ظاهر شد. اگر شیخ یکی از آن توپهای بادآورده را به گل تبدیل کرده بود شاید نتیجه مسابقه طور دیگری رقم می خورد! مهدی قایدی برعکس شیخ روز بدی نداشت اما موقعیت چندانی جلوی دروازه نصیبش نشد. ارسلان هم قربانی یک تعویض تاکتیکی شد! کاش او در نیمه دوم به زمین می آمد! هرچند نامجو مطلق گزینه دیگری هم نداشت!
.
4️⃣استقلال میانه میدان را به حریف ازبک تقدیم کرده بود و نبود میلیچ و غفوری در جناحین کاملا مشهود بود. با بودن این دو مهره، قطعا سهم استقلال از میانه میدان بیشتر و شکستن پرس پاختاکور کار راحت تری بود! البته بسته بودن پنجره استقلال هم کم به این تیم ضربه نزده! برخلاف پرسپولیس که علیرغم از دست دادن چندمهره کلیدی توانسته از بازیکنان جدیدش استفاده کند!
.
5️⃣نتیجه فوتبال را عملکرد بازیکنان و البته داور در زمین تعیین میکند و بعد از مسابقه سهم هوادار فقط ای کاش و اما و اگر است! اگر توپ دیاباته گل می شد! اگر داور پنالتی را می گرفت! اگر حسینی روی گل دوم بهتر عمل می کرد! اگر مدافعان هوشمندانه تر کار می کردند! اگر قایدی آن توپ را از بالای سر دروازبان گل می کرد! اگر وریا و میلیچ بازی می کردند! اگر نیمه اول گل نمی خوردیم! اگر پنجره ها بسته نبود! اگر الهلال توسط ای اف سی حذف نمی شد! تا صبح می شود از این اما و اگرها نوشت ولی متاسفانه نتیجه بازی دیگر تغییر نمی کند!
.
6️⃣گل قشنگی زدیم اما سبک فوتبالمان شبیه تیم های برنده نبود! با گذشت یک نیمه مشخص بود که بازی سختی در پیش داریم! می توانستیم برنده این دیدار هم باشیم بشرطی که هیچ موقعیتی را از دست نمی دادیم! پاختاکور تیمی نبود که مثل الاهلی ۶٠ دقیقه به ما فرصت جولان دادن و زدن گل در شرایط عادی را بدهد!
.
7️⃣ ناامید نشوید. دنیا هنوز به آخر نرسیده است.
.

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.