جای خودتان را پیدا کنید !

0
8

مسعود عطری

چند وقت پیش جمله ای خواندم منتسب به چارلی چاپلین با این مضمون که «دنیا آنقدر بزرگ است که هر کسی برای خودش در آن جایی دارد ، پس سعی کنید بجای اینکه جای دیگران را بگیرید جای خودتان را پیدا کنید »

جمله با مفهوم و زیبایی که بنظرم بسیاری از مشکلات بشر را حل می کند چرا که یکی از بزرگترین مشکلات بشریت در طول تاریخ از این به جای خود نبودن آدمها و افراد نشات گرفته است .

خیلی وقتها می بینیم که آدمها به حق خودشان و جایگاه خودشان  قانع نیستند و مدام در تلاشند که خود را به جایگاه دیگران برسانند و جای آنها را بگیرند فارغ از اینکه هر کسی را بهر کاری ساختند و هر کسی نمی تواند جای دیگری باشد . برای این جمله هم دنبال دلیل آوردن نباشید ، کافی است به دور و بر خودتان نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که این به جای خود نبودن آدمها چه ضربه های بزرگی به جامعه ما و به طورکلی به سرنوشت و زندگی ما آدم ها وارد کرده. از کارمند اداره ای که در جای خودش نیست بگیر تا معلم دبستان،مدیر مدرسه، رئیس شرکت و کارخانه، وزیر، وکیل، هنرمند، دانشمند، ورزشکار و حتی نماینده مجلس که وقتی سرجای خود نباشند و جای افراد دیگری را که در این زمینه متخصص اند بگیرند بیشتر از این نمی توان امیدوار بود .

کاش آدمها به جای اینکه تمام عمر تلاش کنند ادای این و آن را در بیاورند و خودشان را به جای دیگران و شبیه آنها درست کنند سعی می کردند خودشان باشند و جایگاه برند خودشان را داشته باشند .

پی دی اف این مطلب در روزنامه امتیاز

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.