درباره من و اِفاضات مسعودی !

0
480

✍️سلام ، سلامی به بلندای البرز و به وسعت خلیج همیشگی فارس، به تمامی خوانندگان محترمِ افاضات مسعودی. چه آنهایی که از اولین روزها با من بودند و چه آنهایی که اخیراً افتخار آشنایی با آنها را دارم و به طور کلی سلام به همه آنهایی که فی الحال اینجا هستند و مطالب من را می خوانند .

1️⃣ چرا نوشتن ؟
ماجرای نوشتن من به روزهای مدرسه و دوران ابتدایی برمی گردد. دقیقاً کلاس سوم ابتدایی و روزهایی که پدرم  بواسطه نمرات خوب هر ثلث من در مدرسه، یک کتاب به من هدیه می داد. اولین کتاب را خوب یادم هست.کتابی قطور و 370 صفحه ای از ژول ورن، نویسنده بزرگ فرانسوی، کتابی که بعدها آغازی بود برای نوشتنِ !

یادم می آید روزهایی را که انشای من دست به دست بین معلمان مدرسه می چرخید و همه با خودشان می گفتند “بچه کلاس سوم را چه به این نوشتن ها”. تعریف نباشد اما راست می گفتند، برای اینکه من بدون چرکنویس که آن زمان برای نوشتن انشا مد بود، خوش خط، بی غلط و یکضرب، انشایم را در چند صفحه می نوشتم و موضوعاتی را هم انتخاب می کردم که معمول و متداول نبود.

از همان روزها بود که پیوند ناگسستنی من با ژول ورن و داستانهایش و بطور کلی کتاب و کتابخوانی شکل گرفت تاحدی که بعدها تلاش کردم داستان هایی به سبک او بنویسم اما متاسفانه ادامه پیدا نکرد.

در تمام دوران مدرسه از کتاب و کتاب خوانی و شعر و ادبیات و داستان و نوشتن لذت می بردم و همیشه دستی بر نوشتن داشتم. روزها گذشت و این عادت در من هر روز بیشتر و بیشتر شد طوریکه مثلاً در طول دوران خدمت بالغ بر دو سه دفتر از خاطرات و داستان هایی که بر ما می گذشت را به رشته تحریر درآوردم و نوشتن به یکی از عادت های روزانه و هفتگی من بدل شد. بعدها نوشتن را در قالب وبلاگ نویسی و نوشتن مطالب و مقالات ورزشی در سایتها و سپس روزنامه ها ادامه دادم تا امروز که این عادت از سر من نیفتاده و بدون شک بزرگترین علاقه زندگی من نوشتن است.

2️⃣ چرا وب سایت ؟
چند وقت پیش یکی از دوستانم پیشنهاد ساخت یک کانال تلگرامی را به من داد و حس کردم حالا دیگر بد نیست نوشته هایم را کانالیزه کنم تا هم آرشیوی از آنها را در دست داشته باشم و هم اگر دوستان خواستند مطالبی که من می نویسم را مطالعه کنند جایی برای مراجعه به این نوشته ها داشته باشند . این بود که تصمیم گرفتم کانالی با عنوان ” افاضات مسعودی ” راه اندازی کنم و روزنوشت ها و مطالب روزانه و هفتگی خودم را در آن منتشر کنم. از آنجایی که سالهاست وب سایت شخصی دارم تصمیم گرفتم مطالب را در سایت شخصی ام نیز منتشر کنم و این شد که نام سایتم راهم به همین نام یعنی افاضات مسعودی تغییر دادم .

3️⃣ چرا ” افاضات مسعودی ”
افاضات مسعودی نام ستونی  بود در یکی از روزنامه ها که من بصورت روزانه مطالب و یادداشتهایم را  در این ستون منتشر می کردم. این نام را دوست گرانقدرم هومن جعفری از پیشکسوتان عرصه مطبوعات به من پیشنهاد داد و نامی است منحصر به فرد که آن را بسیار دوست می دارم و تصمیم گرفتم کانال و وب سایتم را نیز به همین نام بگذارم .

4️⃣ هدف من از انتشار مطالب در کانال تلگرامی و وب سایت چیست؟
از درست کردن کانال و وب سایت هدفی جز ارائه مطالبم از یک منبع موثق و همچنین کانالیزه کردن مطالب و دسته بندی آنها ندارم چرا که همیشه مطالب مختلفی نوشته ام که در سایت ها، مجلات یا روزنامه های مختلف منتشر شده و دیگر نه دسترسی به آن سایت ها هست و نه آن روزنامه ها و مجله ها. بنابراین فکر کردم اگر مطالبم بصورت متمرکز در یک کانال یا یک سایت منتشر شود هم دسترسی به آن آسان تر خواهد بود و هم اینکه هرکسی می تواند بصورت انتخابی مطلبی را که دوست دارد پیدا کرده و آن را بخواند. علاوه بر اینکه با نوشتن مطالب و انتشار آنها در اینجا، این سایت مانند یک دفترچه و کتابچه خاطرات می شود و روزها و سالهای بعد شاید خودم نباشم اما دستنوشته هایم باشند و بیاد من خوانده شوند.

با سپاس – مسعودعطری

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.