درباره من و اِفاضات مسعودی !

0
396

✍️سلام ، سلامی به بلندای البرز و به وسعت خلیج همیشگی فارس به تمامی اعضای محترم سایت، چه آنهایی که از اولین روزها با من بودند و چه آنهایی که اخیراً افتخار آشنایی با آنها را دارم و به طور کلی سلام به همه آنهایی که فی الحال اینجا هستند و مطالب من را می خوانند .
⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️
1️⃣ چرا نوشتن ؟
ماجرای نوشتن من به روزهای مدرسه و دوران ابتدایی برمی گردد. دقیقاً کلاس سوم ابتدایی و روزهایی که پدرم بواسطه نمرات خوب هر ثلث مدرسه یک کتاب برای من می خرید و اولین کتاب ، کتابی قطور و 370 صفحه ای از ژول ورن نویسنده بزرگ فرانسوی بود که جرقه ای شد برای آغاز تمام نوشتن های من .
یادم می آید روزهایی را که انشای من دست به دست بین معلمان مدرسه می چرخید و همه با خودشان می گفتند بچه کلاس سوم رو چه به این نوشتن ها !!! راست می گفتند ، برای اینکه بدون چرکنویس و پاکنویس کردن برگه انشا که آن زمان مد بود من یک ضرب انشایم را در چند صفحه و خیلی خوش خط و بدون غلط می نوشتم و همیشه موضوع هایی را انتخاب می کردم که متداول نبود . از آن روزها پیوند ناگسستنی من با ژول ورن و کتاب های تخیلی او شکل گرفت و حتی بعدها تلاش کردم داستان هایی به سبک او بنویسم اما ادامه پیدا نکرد . در تمام دوران مدرسه از کتاب و کتاب خوانی و شعر و ادبیات و داستان و نوشتن لذت می بردم و همیشه دستی بر نوشتن داشتم ، حالا چه شعر و چه متن !! روزها گذشت و این عادت در من هر روز بیشتر و بیشتر شد طوری که مثلاً در طول دوران خدمت بالغ بر دو سه سه دفتر از خاطرات و داستان هایی که بر ما می گذشت نوشتم و این به یکی از عادت های روزانه و هفتگی من بدل شد و بعدها در قالب وبلاگ و سایت و نوشتن مطالب و مقالات ورزشی در روزنامه ها ادامه پیدا کرد تا امروز که هنوز هم این عادت از سر من نیفتاده است و بزرگترین علاقه زندگی من نوشتن است و نوشتن و این ترکیب زیبای علاقه و عادت به نوشتن هنوز از سر من نیفتاده است .
2️⃣ چرا وب سایت ؟
چند وقت پیش یکی از دوستان پیشنهاد ساخت یک کانال تلگرامی را به من داد و حس کردم حالا دیگر بد نیست نوشته هایم را کانالیزه کنم تا هم خودم آرشیوی از آنها را در دست داشته باشم و هم اگر دوستانی خواستند مطالبی که من می نویسم را مطالعه کنند جایی برای مراجعه به این نوشته ها داشته باشند . این بود که تصمیم گرفتم کانالی با عنوان ” افاضات مسعودی ” راه اندازی کنم و دست نوشته ها و مطالب روزانه و هفتگی خودم را در آن منتشر کنم . از آنجایی که سالهاست وب سایت شخصی دارم تصمیم گرفتم مطالب را در وب سایتم نیز منتشر کنم و وب سایتم را نیز به همین نام تغییر دادم تا زین پس مطالبم در فضای مجازی با این عنوان منتشر شود .
3️⃣ چرا ” افاضات مسعودی ”
افاضات مسعودی نام ستونی است در روزنامه امتیاز که بصورت روزانه مطالب و حرف های من در آن منتشر می شود. این نام را استاد عزیز و دوست گرانقدرم هومن جعفری از پیشکسوتان عرصه مطبوعات به من پیشنهاد داد و نامی است منحصر به فرد که آن را بسیار دوست می دارم و تصمیم گرفتم نام کانالم را نیز ” افاضات مسعودی ” بگذارم .
4️⃣ هدف من از زدن انتشار مطالب در کانال تلگرامی و وب سایت:
از درست کردن اکانال و وب سایت هدفی جز ارائه مطالبم از یک منبع و همچنین کانالیزه کردن مطالب و دسته بندی آنها ندارم چرا که همیشه مطالب مختلفی نوشته ام که در سایت ها یا روزنامه های مختلف منتشر شده و دیگر نه دسترسی به آن سایت ها هست و نه آن روزنامه ها و این طوری حس می کنم مطالبم بصورت متمرکز در یک کانال واحد منتشر می شود و بعداً دسترسی به آن آسان تر خواهد بود و هرکسی هم می تواند بصورت انتخابی مطلبی را که دوست دارد پیدا کرده و بخواند و هم اینکه بصورت یک دفترچه و کتابچه خاطرات هم هست و روزها و سالهای بعد شاید خودم نباشم اما دست نوشته هایم باشد .

با سپاس – مسعودعطری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.