پاسخ به نامه توهین آمیز بازیگر سینما به جواد نکونام

0
12

جناب آقای سید جواد هاشمی

برادر بزرگوار و با اخلاق !!!

اخیراً دلنوشته ای منتشر کرده اید و با ادبیاتی بسیار زشت و توهین آمیز کاپیتان پرافتخار تیم ملی ایران را مورد انتقاد قرار داده و از بدترین ادبیات و الفاظ در نامه خود استفاده کرده اید . از پریدن اسپانسرها و بدهکاری مجدد باشگاه هنرمندان و راهی شدن حسین یاریار به بیمارستان سخن گفتید و خیلی هوشمندانه اینها را به گردن نکونام انداختید !!!

 اما واقعاً باید پرسید که بدهی تیم هنرمندان چه ربطی به نکونام دارد ؟ مخصوصاً وقتی نوشته اید بدهکاری مجدد !!! مگر اینکه خواسته باشید با نامگذاری این بازی به نام “بازی خداحافظی نکونام” بواسطه شهرت و اعتبار او برای خود و تیمتان اسپانسر جمع کنید و با این ترفند بدهی های تیم تان را بدهید ؟ و اصلاً چرا باید تیم شما بدهی داشته باشد ؟ مگر شما تیم هنرمندان این کشور نیستید و بازی های خیریه به نفع بیماران و موسسات خیریه انجام نمی دهید ؟ چرا باید نسنجیده میلیون ها تومان خرج ورود بازیکنان لالیگا به ایران کنید و بعد وقتی از بازی استقبالی نمی شود نکونام را مسئول بدهکاری هایتان بدانید؟ آیا جواب بلندپروازی های یاریار و شما را باید بازیکنان فوتبال بدهند؟ و چه بسا آنها هم متوجه شده اند که این بازی فقط نام خیرخواهانه را یدک می کشد و در اصل برای صاف کردن بدهی های باشگاه هنرمندان است که در آن شرکت نکرده اند ؟؟؟!!!

جناب آقای سید جواد هاشمی

از تحقیر نکونام صحبت کردید و نوشتید بازیکنان لالیگا نکونام را نمیشناختند و در رختکن به شما میگفتند :کی هست این آقا؟! …       -چی بود اسمش؟ نکو چی چی؟!  

– این آقا اگر در کشور شما اسطوره است در کشور ما هیچکس نمی شناسدش!

– آهان همون ایرانیه که توی تیم دسته پایین و ته جدولی ما بازی می کرد؟  

================

چطور آنها نکونام را نمیشناختند ولی در پیام های ویدئویی شان اسم نکونام را می بردند و میگفتند برای خداحافظی نکونام به ایران می آییم ؟

و چطور بعد از این همه بی احترامی به کاپیتان تیم ملی کشورت شما حرفی نزدی؟ و نگفتی که 32 تیم با 32 کاپیتان در جمعیت 8 میلیاردی جهان به جام جهانی می روند و نکونام کاپیتان یکی از این تیم ها بوده و هیچ کدام از شما لالیگایی ها حتی کاپیتان تیم ملی کشورتان نبوده اید !!!

چرا نگفتی که نکونام سالهای سال در لالیگا توپ زده و کاپیتان تیم اوساسونا بوده و در بازی های بزرگ لالیگا با بازیکنان بزرگی همبازی بوده دروازه های تیم های بزرگی چون رئال مادرید را باز است .

نه آقای هاشمی آنها جواد نکونام را خوب می شناسند و شاید اگر هم در رختکن گفته اند او را نمیشناسیم شما خوب متوجه نشده ای !!! یا از غم بدهکاری تیم هنرمندان حواس مترجم پرت بوده و مثل ترجمه معروف ” آرش فرزین ” صحبت های لالیگایی ها را جوری که دوست داشته ترجمه کرده است ، چرا که اگر قرار باشد لالیگایی ها کسی را نشناسند قطعاً آن شخص شما هستید چون نه در فوتبال شناخته شده اید و نه در سینمای جهان و یقیناً اگر هشت سال دفاع مقدس هم نبود حالا افتخار سینمایی داخلی هم نداشتید که بواسطه آن در تیم هنرمندان یک کشور بازی کنید و بعد با وقاحت تمام کاپیتان پر افتخار تیم ملی کشورمان را تحقیر کنید !!!

آقای هاشمی عزیز !!!

نوشتید که نکونام را زیاد پیگیری نمی کنید !!! چرا که اگر او را پیگیری میکردید اصلا دستتان به قلم نمیرفت تا این کلمات توهین آمیز را برایش بنویسید و همین عدم پیگیری شما باعث شده که بقول خودتان وقتی لالیگایی ها میگفتند نکونام را نمیشناسیم نتوانید جواب دندان شکنی به آنها بدهید و از کاپیتان تیم ملی کشورتان دفاع کنید .

نوشتید که یاریار نکونام را اشتباهی انتخاب کرد و دیر فهمید!!!

آیا همه این صحبت ها بخاطر این نیست که نکونام به هر دلیلی که بعدا خودش به رسانه ها خواهد گفت در این بازی شرکت نکرده !!! و اگر در این بازی شرکت میکرد و اسپانسرهای شما می آمدند و تماشاچی هم زیاد میشد و بدهی های باشگاه هنرمندان صفر می شد آنوقت نکونام کاپیتان و اسطوره ملی شما میشد !!! و بجای این دو صفحه انتقاد و متلک و توهین برایش نامه فدایت شوم مینوشتید و چه بسا سفارشش را هم میکردید تا در اخراجی های 4 یک نقش مکمل بگیرد .

آقای هاشمی ، برادر گرامی  !!!

نوشتید که همبازیان نکونام در رختکن از کار او و شرکت نکردنش در این بازی با عنوان”خاله زنکی” یاد میکردند !!! آیا انتقال حرف این و آن و اینکه در رختکن بصورت خصوصی در مورد نکونام چه گفته اند کار اخلاقی است ؟ شما که در یک نامه دو صفحه ای – حتی بیشتر از لقمان حکیم به فرزندش – نصیحت و موعظه و پند اخلاقی داده اید چرا خودتان اخلاق مدار نیستید و حرفهای دیگران را که در یک جمع خصوصی گفته شده علنی و آشکارا بازگو میکنید ؟

آقای هاشمی !!!

سخن کوتاه میکنم و فقط به گفتن این بسنده میکنم که نکونام بازیکن پرافتخار و کاپیتان با شخصیت تیم فوتبال این مملکت بوده و هست و چه از نظر اخلاقی و چه از نظر حرفه ای آنقدر خوب بوده که بر هیچکس پوشیده نیست و برازنده نیست با چنین ادبیاتی و بخاطر یک بازی دوستانه که اصلا معلوم نیست منافع چه کسانی را در بر دارد اینگونه بیانیه بدهید و خطابه ایراد کنید و کاپیتان پیشین و مربی فعلی تیم ملی ایران را مورد سرزنش قرار دهید .

نکونام نیازی به تعریف ندارد و عملکرد خوبش با 151بازی ملی و 39 گل زده و همچنین حضور مستمر در لالیگا بعنوان کاپیتان تیم اوساسونا بر هیچ کس پوشیده نیست و با حرفهای شما خراب نمی شود و برای ما فوتبالی ها همان جواد همیشگی است ، همان جواد لالیگایی ، کاپیتان و افتخار تیم ملی ایران .

آقای سید جواد هاشمی عزیز !!!

کاش حرمت ها را نگه داریم و بخاطر امیال زودگذر دنیایی دیگران را خراب نکنیم و بدانیم قلم حرمت دارد و نباید هر چیز و هر کلمه ای را که از زبان جاری می شود روی کاغذ آورد . گاهی اندکی صبر و تحمل و خویشتن داری و جویا شدن دلایل کارها بهتر از ایراد صد بیانیه و خطابه است و برای مایی که عادت کرده بودیم شما را در نقش های پر افتخاری  همچون رزمندگان دفاع مقدس و در قامت سرباز وطن ببینیم دیدن چنین ادبیاتی در مورد بازیکن و کاپیتان ملی کشورمان که بنوعی او هم سرباز و از افتخار آفرینان این وطن بوده و هست بسیار تعجب برانگیز بود . در پایان هیچ کلامی بر زبانم جاری نمی شود مگر کلام شیخ اجل که فرمود :

سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز    

مرده آنست که نامش به نکویی نبرند.

                                                                             « مسعود عطری»

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.