✅امضا گرفتن و دردسرهای آن !

0
89

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

◀️ بارها برای همه ما پیش آمده که بخواهیم یک کار اداری را پیگیری کنیم ومتعاقب آن درگیر جمع آوری امضا شویم . می دانم که حتماً همه شما درطول عمرتان چندباری این فرآیند طاقت فرسا ونفس گیر را تجربه کرده اید و برای گرفتن یک یا چند امضا بارها و بارها پله ها، اتاق ها ، طبقه ها وساختمان ها را طی کرده اید تابتوانید نهایتاً کار خود را با گرفتن این امضاها به پایان برسانید .

1⃣ حکایت امضا درکشورما حکایت عجیب و پیچیده ای است ، حکایت بالا وپایین رفتن از چندصد پله و چند ده طبقه وتلف شدن ساعتها وقتِ با ارزش پشت درب اتاق ها برای تمام شدن جلسات مدیران و روسای محترم و نهایتاً گرفتن یک امضای ناقابل !

2⃣ البته یقیناً برای من و خیلی از شما جای سوال بوده و هست که چرا در سال 2017 و پس از ظهور این همه تکنولوژی گرفتن یک امضا هنوز نیازمند حضورنیروی انسانی است ، نیروی انسانی که اگر برفرض یکروز نباشد کار شما بکل ناقص و ابتر خواهد ماند و دوباره باید یک روز کاری وقت بگذارید و زمانی مراجعه کنید که نفر مورد نظرتان حضور فیزیکی داشته باشد تا کار شما راه بیفتد .

3⃣ گاهی وقتها اینقدر فرآیند امضا گرفتن طاقت فرسا می شود که با چندساعت پیاده روی و ورزش سخت برابری می کند، چیزی شبیه به بدنسازی پیش فصل تیم های فوتبال یا تمرین روز اول در باشگاه یا حتی بدتر ! آنقدر که شب وقتی به خانه برمی گردید تمام دست و بدن و پاهایتان درد می کند و دو روز فرصت لازم است تا همه چیز به روال عادی برگردد .

4⃣ این وسط هم خدا نکند که برگه ای را گم کرده یا فرمی را اشتباه پرکنید که مجبور شوید مجدداً امضاها را جمع کنید ! یعنی آن لحظه چهره شما دیدنی خواهد بود و آنقدر اعصابتان بهم خواهد ریخت که حتی می توانید درصد بالای عصبانیت تان را در گینس ثبت جهانی کنید .

5⃣ البته یک مدل امضا گرفتن دیگر هم داریم که آن امضاگرفتن از یک هنرمند بابت یک اثر هنری است . البته این مدل امضاگرفتن ها گاهی راحت و شیرین است و خیلی وقتها حتی سخت تر و پیچیده تر ! یعنی داریم هنرمندانی که هنوز نگفته می ایستند و با شما عکس یادگاری می گیرند و به شما امضا هم می دهند اما هستند برخی هنرمندانی هم که حتی بزور جواب سلام شما را می دهند چه برسد بخواهند عکس بگیرند یا امضا بدهند .

در مجموع حکایت امضا گرفتن و دردسرهای آن تمامی ندارد که ندارد اما شمایی که این مطب را می خوانید تلاش کنید اگر پشت میز می نشینید و کار کسی گیر امضای شماست کارش را راه بیندازید و بخاطر یک امضا خلقی را آواره و سرگردان نکنید .

❎ به امید روزی که هیچکس برای هیچ امضایی پشت هیچ اتاقی گیر نکند !

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
@MasoodAtri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.