✅روز قلم و روز جهانی ورزشی نویسان مبارک !

0
57

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

◀️ همیشه از کودکی به نوشتن علاقه داشتم و برایم مقوله قشنگ و جذابی بود . از نوشتن داستانهای تخیلی به سبک ژول ورن شروع کردم و بعنوان انشا در دوران راهنمایی از این چیزها می نوشتم . تب اینترنت و وبلاگ نویسی که بالا گرفت پای ثابت نوشتن بودم و همیشه دست به قلم ! اوایل شعر و مطالب اجتماعی و سپس نقدهای ورزشی !

◀️ برایم مهم بود که نوشته هایم خوانده شوند اما اگر کسی هم مطالبم را نمی خواند افسرده نمی شدم و در عوض خودم بارها و بارها آنها را مرور می کردم. وبلاگ برای من دنیایی کوچک با مخاطب اندک و انگشت شمار بود که گاهاً یکی دونفر مخاطب ثابت داشت و همین باعث انرژی گرفتن من می شد .

◀️ گذشت و گذشت تا رسید به امروز که هنوز نوشتن از سر من نیفتاده است ! انصافاً این حرفها هم ژست های روشنفکری نیست که اگر بود عمر نوشته هایم به سه تا چهار ماه هم نمی رسید ! صحبت از چندسال نوشتن است ! چندسالی که بدون شک و بگواه آنهایی که مرا می شناسند با عشق همراه بوده و با نیت کسب درآمد نبوده که اگر هم بود چه درآمد حلال و طیبی است درآمدی که از راه نوشتن و قلم باشد .

◀️ نوشتنی که پیامبر(ص) در وصفش فرمود : قلم دانشمندان از خون شهیدان برتر و بالاتر است و این یعنی مسئولیت ! یعنی مراقبت ! یعنی جمع کردن حواس ! که اگر نوشتی درست بنویسی و اگر نقدی داشتی بخاطر رفاقت یا دوستی آن را نادیده نگیری !

◀️ بگذریم ! نوشتن برای ما اینروزها تبدیل به عادت شده است و خودکار که نباشد کیبورد کامپیوتر از دستمان فراری است ! آنقدر که بعضی وقتها دلم برای دکمه های رنگ و رو رفته شان می سوزد و از اینکه هر روز با ضربات آنچنانی صدایشان را درمی آورم ناراحت می شوم اما خوب که فکر می کنم می بینم رسالت من همین است ! کار من همین است و عشق من جز این نیست ! و اگر نوشتن نبود معلوم نبود این عشق در کدام وادی غریبی خاک می خورد .

✳️ غرض از نوشتن این چندسطر هم یادآوری این چیزها برای خودم و تبریک روز قلم و روز ورزشی نویسان به همه آنهایی است که عشق به نوشتن از دل مشغولی های بارزشان است .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
@MasoodAtri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.