✅روز قلم و روز جهانی ورزشی نویسان مبارک !

0
24

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

◀️ همیشه از کودکی به نوشتن علاقه داشتم و برایم مقوله قشنگ و جذابی بود . از نوشتن داستانهای تخیلی به سبک ژول ورن شروع کردم و بعنوان انشا در دوران راهنمایی از این چیزها می نوشتم . تب اینترنت و وبلاگ نویسی که بالا گرفت پای ثابت نوشتن بودم و همیشه دست به قلم ! اوایل شعر و مطالب اجتماعی و سپس نقدهای ورزشی !

◀️ برایم مهم بود که نوشته هایم خوانده شوند اما اگر کسی هم مطالبم را نمی خواند افسرده نمی شدم و در عوض خودم بارها و بارها آنها را مرور می کردم. وبلاگ برای من دنیایی کوچک با مخاطب اندک و انگشت شمار بود که گاهاً یکی دونفر مخاطب ثابت داشت و همین باعث انرژی گرفتن من می شد .

◀️ گذشت و گذشت تا رسید به امروز که هنوز نوشتن از سر من نیفتاده است ! انصافاً این حرفها هم ژست های روشنفکری نیست که اگر بود عمر نوشته هایم به سه تا چهار ماه هم نمی رسید ! صحبت از چندسال نوشتن است ! چندسالی که بدون شک و بگواه آنهایی که مرا می شناسند با عشق همراه بوده و با نیت کسب درآمد نبوده که اگر هم بود چه درآمد حلال و طیبی است درآمدی که از راه نوشتن و قلم باشد .

◀️ نوشتنی که پیامبر(ص) در وصفش فرمود : قلم دانشمندان از خون شهیدان برتر و بالاتر است و این یعنی مسئولیت ! یعنی مراقبت ! یعنی جمع کردن حواس ! که اگر نوشتی درست بنویسی و اگر نقدی داشتی بخاطر رفاقت یا دوستی آن را نادیده نگیری !

◀️ بگذریم ! نوشتن برای ما اینروزها تبدیل به عادت شده است و خودکار که نباشد کیبورد کامپیوتر از دستمان فراری است ! آنقدر که بعضی وقتها دلم برای دکمه های رنگ و رو رفته شان می سوزد و از اینکه هر روز با ضربات آنچنانی صدایشان را درمی آورم ناراحت می شوم اما خوب که فکر می کنم می بینم رسالت من همین است ! کار من همین است و عشق من جز این نیست ! و اگر نوشتن نبود معلوم نبود این عشق در کدام وادی غریبی خاک می خورد .

✳️ غرض از نوشتن این چندسطر هم یادآوری این چیزها برای خودم و تبریک روز قلم و روز ورزشی نویسان به همه آنهایی است که عشق به نوشتن از دل مشغولی های بارزشان است .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
@MasoodAtri

اشتراک گذاری
مطلب قبلی✅داستان رفت و برگشت های طارمی تمامی ندارد !
مطلب بعدی✅آقا معلم در کمیته اخلاق !
admin
مسعود عطری ، 31ساله ،کارشناس ارشد مهندسی صنایع ، نویسنده و روزنامه نگار، مدیر پرتال خبری ،طراح وب سایت و فعال در زمینه گردشگری .علاقمندیهای من علاوه بر نوشتن ، مطالعه اخبار، موسیقی،مطالعه فرهنگها و مذاهب و ... هستند . این سایت یکی از چندین سایت خبری است که من با علاقه بسیار در آن فعالیت میکنم .

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.