✅عادی شدن در دنیای امروزی !

0
66

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

◀️ یکی از آفت های زندگی مدرن و امروزی عادی شدن است به این مفهوم که اگر چیزی را بارها و بارها ببینیم دیگر به آن توجه نمی کنیم . این مسئله را دیروز در مترو با چشم دیدم و به این فکر کردم چرا در مورد آن ننویسم.

◀️ هر وقت از مترو و راهروهای منتهی به مسیر عبور قطارها گذر می کنم کلی تابلو نقاشی و اثر هنری با ایده های زیبا و خلاقانه می بینم که روی دیوارها نصب شده است و تقریباً هیچ کس به آنها توجه نمی کند . شاید توجیه مردم این باشد که ما کار داریم و وقت منتظر ماندن و تماشای در و دیوار و این آثار هنری را نداریم اما مگر می شود این همه زیبایی و هنر را دید و برای تماشایش وقت نگذاشت .

◀️ من اسم این بی تفاوتی را می گذارم عادی شدن ! مفهومی که این روزها به یک اپیدمی در میان مردم ما تبدیل شده است . یعنی بارها دیده ام که آدمها ساعتها وقت گذاشته اند تا برای تماشای یک گالری نقاشی به آن سر شهر بروند غافل از اینکه در متروهای این شهر صدها گالری نقاشی و اثر هنری هر روز روی دیوارها نصب می شود و هیچکس برای تماشای آنها حتی تره هم خورد نمی کند .

◀️ البته این ماجرای عادی شدن در همه زمینه های زندگی ما نمود دارد و خیلی وقتها زندگی اجتماعی ما آدمها نیز متاثر از همین مسئله است . بطور مثال افراد خانواده ما برایمان عادی می شوند چون هر روز آنها را می بینیم و گاهی آنطور که باید برایشان دلتنگ نمی شویم و به آنها ابراز علاقه نمی کنیم در صورتی که اگر یک دوست قدیمی را که چند سال است ندیده ایم اتفاقی در خیابان ببینیم شاید یک روز برایش وقت بگذاریم و کلی قربان صدقه اش برویم اما مادر ، برادر ، خواهر و یا همسرمان چون هر روز در کنارمان هستند برایمان عادی می شوند و دیگر آنطور که باید به آنها اهمیت نمی دهیم و درست مثل تابلوهای مترو از کنارشان بی تفاوت رد می شویم غافل از اینکه نباید بگذاریم عادی شدن در زندگی هایمان رسوخ کند .

❎ بحث در مورد عادی شدن و پیامدهای آن زیاد است اما این مطلب را با یک نکته به پایان می رسانم و آنهم این است که مواظب باشید آدمها ، اطرافیان و چیزهای دور و بر برایتان عادی نشوند !

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
@MasoodAtri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.