✅کپی پیست به سبک شبکه های مجازی !

0
33

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

? خبر حمله چند مهاجم مسلح به مجلس شورای اسلامی و همچنین حرم امام خمینی(ره) از صبح دیروز حتی زودتر از شبکه خبر در فضای مجازی پیچیده است . خبر تلخ و ناراحت کننده ای که توسط کانالهای اطلاع رسانی تلگرامی دست به دست می گردد و مردم هم بدون اینکه از صحت و سقم این خبرها اطلاع داشته باشند صرفاً برای انتشار خبر آن را بازنشر می کنند .

⚡️ بدتر از همه اینها کانالهای پربازدید خبری هستند که اولویتشان از بررسی صحت خبر و سپس انتشار آنها به کپی پیست مطالب کانالهای دیگر و تغییر تگ و برچسب آن مطلب تقلیل یافته و از اشتباه بودن اخبار منتشره نیز ابایی ندارند و نهایتاً یکساعت بعد وقتی خبر دروغ، میلیون ها بار بین مردم چرخید تکذیبیه اش را صادر می کنند بدون اینکه فکر کنند عواقب انتشار اخبار دروغ چقدر سنگین است .

⚡️گروه های تلگرامی و شبکه های مجازی هم در این مواقع آماج حملات می شوند و هرکس برحسب تعداد کانالی که عضو است هفت هشت مطلب بظاهر آنتیک را انتخاب می کند و در هر گروهی می گذارد تا از قافله کپی پیست کنندگان عقب نماند و خدایی ناکرده نگویند بلد نیست .

⚡️ این گونه می شود که شاهد گردش حجم بسیار بالایی از اطلاعات بی ارزش در شبکه های مجازی هستیم ، اطلاعاتی که اکثریت قریب به اتفاق آنها دروغ و کذب است و فقط موجب تشویش اذهان عمومی می گردد و خاصیت دیگری ندارد .

?? شما هم اگر این مطلب را می خوانید دقت کنید که بازیچه دست شبکه های اجتماعی نشوید و مطالب را بدون تحقیق و بررسی اولاً قبول نکنید و ثانیاً در گروهها باز نشر نکنید چرا که مشخص نیست صحت و سقم و درستی این اخبار به چه صورت است و وقتی ما ندیده و بررسی نکرده مطلبی را در این شبکه ها ارسال می کنیم نسبت به آن مسئولیت داریم .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

 

اشتراک گذاری
مطلب قبلی✅ بازار نقل و انتقالات یا بازار شایعات !
مطلب بعدی✅ کنجکاوی، شایعه کاوی (بیمارستان تریتا )
admin
مسعود عطری ، 31ساله ،کارشناس ارشد مهندسی صنایع ، نویسنده و روزنامه نگار، مدیر پرتال خبری ،طراح وب سایت و فعال در زمینه گردشگری .علاقمندیهای من علاوه بر نوشتن ، مطالعه اخبار، موسیقی،مطالعه فرهنگها و مذاهب و ... هستند . این سایت یکی از چندین سایت خبری است که من با علاقه بسیار در آن فعالیت میکنم .

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.