✅کپی پیست به سبک شبکه های مجازی !

0
132

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⚡️ خبر حمله چند مهاجم مسلح به مجلس شورای اسلامی و همچنین حرم امام خمینی(ره) از صبح دیروز حتی زودتر از شبکه خبر در فضای مجازی پیچیده است . خبر تلخ و ناراحت کننده ای که توسط کانالهای اطلاع رسانی تلگرامی دست به دست می گردد و مردم هم بدون اینکه از صحت و سقم این خبرها اطلاع داشته باشند صرفاً برای انتشار خبر آن را بازنشر می کنند .

⚡️ بدتر از همه اینها کانالهای پربازدید خبری هستند که اولویتشان از بررسی صحت خبر و سپس انتشار آنها به کپی پیست مطالب کانالهای دیگر و تغییر تگ و برچسب آن مطلب تقلیل یافته و از اشتباه بودن اخبار منتشره نیز ابایی ندارند و نهایتاً یکساعت بعد وقتی خبر دروغ، میلیون ها بار بین مردم چرخید تکذیبیه اش را صادر می کنند بدون اینکه فکر کنند عواقب انتشار اخبار دروغ چقدر سنگین است .

⚡️گروه های تلگرامی و شبکه های مجازی هم در این مواقع آماج حملات می شوند و هرکس برحسب تعداد کانالی که عضو است هفت هشت مطلب بظاهر آنتیک را انتخاب می کند و در هر گروهی می گذارد تا از قافله کپی پیست کنندگان عقب نماند و خدایی ناکرده نگویند بلد نیست .

⚡️ این گونه می شود که شاهد گردش حجم بسیار بالایی از اطلاعات بی ارزش در شبکه های مجازی هستیم ، اطلاعاتی که اکثریت قریب به اتفاق آنها دروغ و کذب است و فقط موجب تشویش اذهان عمومی می گردد و خاصیت دیگری ندارد .

⚡️ شما هم اگر این مطلب را می خوانید دقت کنید که بازیچه دست شبکه های اجتماعی نشوید و مطالب را بدون تحقیق و بررسی اولاً قبول نکنید و ثانیاً در گروهها باز نشر نکنید چرا که مشخص نیست صحت و سقم و درستی این اخبار به چه صورت است و وقتی ما ندیده و بررسی نکرده مطلبی را در این شبکه ها ارسال می کنیم نسبت به آن مسئولیت داریم .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

 

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.