✅⛔️ سوال: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی کیست؟

1
1588

✍ #دکتر_انقطاع_فوق_تخصص_جراحی_پلاستیک_و_زیبایی پاسخ می گوید :

◀️ فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی کیست؟ شخصی است که پس از اتمام تحصیلات متوسطه و اخذ دیپلم در کنکور رشته پزشکی شرکت کرده و پس از قبولی در رشته پزشکی دوره طب عمومی را که حدود ۷ تا ۸ سال به طول می انجامد سپری کرده و از عهده امتحانات مقرر برآمده و موفق به اخذ درجه دکترای پزشکی عمومی می شود.

◀️ سپس حداقل ۲ سال دوران طرح پزشکی عمومی را می گذراند.سپس در آزمون دوره تخصصی جراحی عمومی (رزیدنت تخصصی جراحی) شرکت کرده و در صورت قبولی در این آزمون(که شرکت کنندگان آن همگی پزشک می باشند) وارد دوره ی دستیاری یا همان رزیدنتی تخصصی جراحی عمومی می‌شود. طول این دوره نیز حدود ۴ تا ۵ سال می باشد که در هر سال آزمونهای مربوط به خود جهت ارتقاء به سال بالاتر را دارد .

◀️ در پایان این دوره ۴ تا ۵ ساله پزشک فوق الذکر باید در آزمون برد تخصصی جراحی شرکت نماید. باز هم در صورت قبولی در این آزمون ،پزشک مذکور باید حداقل دوسال را به عنوان طرح تخصص در مناطق محروم بگذراند.تا اینجا پزشک مورد اشاره، می‌تواند به عنوان متخصص جراحی عمومی در کشور ایران به طبابت بپردازد.

◀️ حالا اگر بخواهد به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی کار کند، بایستی در آزمون ورودی دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی شرکت کند. این آزمون از سخت ترین آزمونهای دوران پزشکی بوده چراکه شرکت کنندگان آن همگی متخصص جراحی می‌باشند و ظرفیت پذیرش آن نیز بسیار محدود (حدود ۲۵ نفر در سال در کل کشور) می باشد. طول این دوره نیز سه سال می باشد و در طی آن شخص مهارت های لازم جهت انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی را کسب می نمایند.

◀️ در این ۳سال نیز آزمون های سالیانه جهت ارتقاء به سطوح بالاتر برقرار است و شخص باید همه این آزمون ها را با موفقیت پشت سر بگذارند. در پایان این سه سال پزشک باید در آزمون برد فوق تخصصی جراحی پلاستیک شرکت نماید.

◀️ شرکت کنندگان این آزمون همگی فوق تخصص جراحی پلاستیک هستند و رقابت بالطبع بسیار بسیار سخت تر از مراحل قبلی است.درصورت قبولی ،دراین مرحله شخص به عنوان فارغ التحصیل رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی شناخته میشود. این دوره طولانی آموزش حکایت از اهمیت و پیچیدگی علم جراحی پلاستیک دارد.

✳️✅ پس به طور خلاصه در بهترین حالت و در سریعترین زمان ممکن یک شخص باید پس از دیپلم متوسطه؛ حداقل۱۹ تا ۲۰ سال تحصیل نماید تا به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی تلقی شود.یعنی نابغه ترین جراح پلاستیک یا جوانترین جراح پلاستیک چیزی در حدود حداقل ۳۸ سال سن دارد.

❎  دکتر آرمان انقطاع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال اخیراً راه اندازی شده زیر و عضویت در آن، مطالب دکترآرمان انقطاع را پیگیری کنید .
@drengheta

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.