✅ زندگی را با ترس نابود نکنیم !

0
79

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⛔️ همیشه تابستان که فرا می رسد پیام های بهداشتی هم از راه می رسند . پیام هایی مبتنی بر شیوع بیماری های واگیردار و ترسناک و توصیه به رعایت موارد بهداشتی که در نوع خودش اگر به اندازه و درست باشد خیلی هم خوب و کارساز است اما وقتی این پیامها شیوه افراطی و نادرست به خود می گیرند نه تنها خوب نیستند بلکه زندگی را هم مختل می سازند و موجب ترس و وحشت در جامعه می شوند .

✅ یکی از پیام ها که اخیراً بشدت دست به دست میگردد پیام هشدار پیرامون « تب کریمه -کونگو » است که در واقع یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است و از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود. بیماری عجیبی که می گویند از دام آلوده به انسان منتقل می شود و احتمال مرگ و میر بالایی هم دارد و چند نمونه از آن در کشور مشاهده شده و متاسفانه منجر به فوت گردیده است .

✅حالا همه کارشناسان و دست اندرکاران بهداشتی کشور جمع شده اند و نکات لازم در این خصوص را به مردم گوشزد می کنند و همه را به رعایت بهداشت و پرهیز از خوردن گوشت و جگر خام و فریز کردن آنها به مدت یکساعت قبل از پخت و سپس پختن کامل توصیه می کنند. توصیه هایی که خیلی خوب است اما قرار نیست بخاطر آن فقط داخل خانه بنشینیم و دور و اطرافمان را تا شعاع یک کیلومتر ضدعفونی کنیم و کسی که اسم گوشت آورد را جزو بدها بنویسیم .

✅ این اولین بار نیست که شاهد شیوع چنین بیماری هایی هستیم و قبل از آن هم دهها و صدها بیماری دیگر شایع شد و جان بشر را تهدید کرد که صدالبته احتیاط در برابر آنها شرط عقل است اما نباید زندگی مان را هم بخاطر ترس از آنها نابود کنیم چرا که این چند روز زندگی ارزش ترسیدن و غصه خوردن ندارد و نباید آن را با استرس و ترس ناشی از این اخبار سپری کرد و زندگی را برای خود و دیگران تبدیل به کابوس کرد .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.