✅ طلاق و طلاق ! چه کسی مقصر است ؟

0
136

✍️ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

✅ طلاق و طلاق ! چه کسی مقصر است ؟

?امانوئل ابوئه چهارسال بازیکن آرسنال بود و درآمد خوبی هم داشت اما با اعتماد به همسرش تمام ثروتش را در اختیار او قرارداد و متاسفانه پس از طلاق، همسرش تمام دارایی اون رو ازش گرفت تا امانوئل بیچاره، امروز کارتن خواب شود و محتاج یک وعده غذا!!!

?در ایران خودمون هم زیاد از این اتفاق ها داشتیم که آقایی تمام داراییش رو بنام خانمش زده و خانم با کوک کردن ساز جدایی و طلاق، تمام دارایی مرد رو ازش گرفته و با یک دست لباس فرستادش تو خیابون!

?برعکسش هم صادقه، یعنی داشتیم مردهایی رو که با دختران پولدار ازدواج کردن و کلی پول و دارایی به جیب زدند و بعد اون زن رو طلاق دادند و رفتن پی زندگیشون، بدون اینکه فکر کنند چقدر کار زشتی کردند.

?اینها رو نوشتم که بگم این مساله زن و مرد نمی شناسه و ممکنه برای هر دوطرف پیش بیاد. دلیلش هم اینه که ماها بر اساس باورهای سنتی و قدیمیِ غلط، زندگی رو کلاً بر اساس یک مستقیم الخط یکنواخت تصور می کنیم در صورتی که زندگی یک منحنی پیچیده و پرفراز و نشیبه و هرلحظه امکان داره جهت حرکت این‌منحنی تغییر کنه و اون موقع است که آدمها روی نقطه عطف منحنی یعنی جایی که قراره منحنی تغییر جهت بده رودر روی هم قرار می گیرند و اگر اخلاقیات و وجدان در وجودشون نباشه دست به کارهایی خواهند زد که نمونش رو در بین دوستان و آشنایان زیاد دیدیم.

?خانمی که تمام دارایی همسرش رو گرفته و با یک دست لباس و پنجاه سال سن فرستادش بیرون یا آقایی که بعد از بیست سال زندگی همسرش رو طلاق داده و مهریه اندکش رو هم بهش داده بدون اینکه فکر کنه این زن خانه دار بدون شغل و بدون درآمد با این سن و سال چطور می خواد زندگیش رو بگردونه؟؟

?شاید اگر منطقی بخواهیم صحبت کنیم من با این موافق باشم که همه چیز بین زن و مرد تقسیم بشه البته با این پیش شرط که چیزهایی بینشون تقسیم بشه که در طول زندگی مشترک با هم بدست آوردن. مثلاً اگر آقایی پولداره و میاد با خانمی زندگی می کنه که هیچی نداره و سال بعد طلاق می گیرن قرار نیست تمام دارایی مرد بین دو نفر تقسیم بشه. همچنین اگر زنی ثروتمند بود و با مردی ازدواج کرد که هیچی نداشت قرار نیست بعد از ازدواج مرد نصف دارایی های زن رو ازش بگیره.

?دقیقاً مثل ازدواج سلبریتی های خارجی که موقع ثبت ازدواج دقیقاً قید میکنن بعد از طلاق چه سهمی بینشون رد و بدل بشه تا مبادا کسی به طمع کسب دارایی اونها باهاشون ازدواج کنه.اینطوری دیگه شاهد این نیستیم که بعد از طلاق آدم ها آواره بشن و یک نمای زشت از ازدواج در ذهن جوانها شکل بگیره.

 

? نظر شما چیه ؟؟

? #مسعودعطری_روزنامه_نگار
? @MasoodAtri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.