✅ طلاق و طلاق ! چه کسی مقصر است ؟

0
14

✍️ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

✅ طلاق و طلاق ! چه کسی مقصر است ؟

📒امانوئل ابوئه چهارسال بازیکن آرسنال بود و درآمد خوبی هم داشت اما با اعتماد به همسرش تمام ثروتش را در اختیار او قرارداد و متاسفانه پس از طلاق، همسرش تمام دارایی اون رو ازش گرفت تا امانوئل بیچاره، امروز کارتن خواب شود و محتاج یک وعده غذا!!!

📓در ایران خودمون هم زیاد از این اتفاق ها داشتیم که آقایی تمام داراییش رو بنام خانمش زده و خانم با کوک کردن ساز جدایی و طلاق، تمام دارایی مرد رو ازش گرفته و با یک دست لباس فرستادش تو خیابون!

📕برعکسش هم صادقه، یعنی داشتیم مردهایی رو که با دختران پولدار ازدواج کردن و کلی پول و دارایی به جیب زدند و بعد اون زن رو طلاق دادند و رفتن پی زندگیشون، بدون اینکه فکر کنند چقدر کار زشتی کردند.

📗اینها رو نوشتم که بگم این مساله زن و مرد نمی شناسه و ممکنه برای هر دوطرف پیش بیاد. دلیلش هم اینه که ماها بر اساس باورهای سنتی و قدیمیِ غلط، زندگی رو کلاً بر اساس یک مستقیم الخط یکنواخت تصور می کنیم در صورتی که زندگی یک منحنی پیچیده و پرفراز و نشیبه و هرلحظه امکان داره جهت حرکت این‌منحنی تغییر کنه و اون موقع است که آدمها روی نقطه عطف منحنی یعنی جایی که قراره منحنی تغییر جهت بده رودر روی هم قرار می گیرند و اگر اخلاقیات و وجدان در وجودشون نباشه دست به کارهایی خواهند زد که نمونش رو در بین دوستان و آشنایان زیاد دیدیم.

📓خانمی که تمام دارایی همسرش رو گرفته و با یک دست لباس و پنجاه سال سن فرستادش بیرون یا آقایی که بعد از بیست سال زندگی همسرش رو طلاق داده و مهریه اندکش رو هم بهش داده بدون اینکه فکر کنه این زن خانه دار بدون شغل و بدون درآمد با این سن و سال چطور می خواد زندگیش رو بگردونه؟؟

📕شاید اگر منطقی بخواهیم صحبت کنیم من با این موافق باشم که همه چیز بین زن و مرد تقسیم بشه البته با این پیش شرط که چیزهایی بینشون تقسیم بشه که در طول زندگی مشترک با هم بدست آوردن. مثلاً اگر آقایی پولداره و میاد با خانمی زندگی می کنه که هیچی نداره و سال بعد طلاق می گیرن قرار نیست تمام دارایی مرد بین دو نفر تقسیم بشه. همچنین اگر زنی ثروتمند بود و با مردی ازدواج کرد که هیچی نداشت قرار نیست بعد از ازدواج مرد نصف دارایی های زن رو ازش بگیره.

📓دقیقاً مثل ازدواج سلبریتی های خارجی که موقع ثبت ازدواج دقیقاً قید میکنن بعد از طلاق چه سهمی بینشون رد و بدل بشه تا مبادا کسی به طمع کسب دارایی اونها باهاشون ازدواج کنه.اینطوری دیگه شاهد این نیستیم که بعد از طلاق آدم ها آواره بشن و یک نمای زشت از ازدواج در ذهن جوانها شکل بگیره.

 

📓 نظر شما چیه ؟؟

📘 #مسعودعطری_روزنامه_نگار
💻 @MasoodAtri

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید