✅ چرا دغل بازی رسم اینروزهای ماست !

0
121

✍️ #مسعودعطری

💠چندسال پیش با آدمی برخورد کردم که خودش را شاعر و روزنامه نگار معرفی می کرد. قرار شد از من کامپیوتر و اینترنت یاد بگیرد تا بتواند نوشته ها و بقول خودش اندیشه هایش را در اینترنت و سایتهای مختلف منتشر کند. چندمدتی آمد و رفت تا بالاخره چیزهایی را که می خواست یاد گرفت تا دیگر خودش روی اینترنت مطلب و شعر منتشر می کرد.

💠 چند وقتی گذشت تا از روی رفتار و کردارش متوجه شدم از آن دروغگوها و دغل های زمانه است. این را از روی بیوگرافی هایی که برای خودش می نوشت و برای سایتهای مختلف می فرستاد متوجه شدم. وقتی که دیدم دیپلم ندارد و خودش را لیسانسه جا می زند یا در بیوگرافی، خودش را استاد خطاب کرده و به دروغ عضو فلان انجمن علمی و ادبی معرفی می کند.

💠هرجا هم می رفت مردم را به واسطه همین بیوگرافی های قلابی موجود در اینترنت فریب می داد. مردم هم که عقلشان به چشمشان بود خام چرب زبانی ها و دروغ هایش می شدند و خلاصه با این روش حسابی جولان می داد و خودش را آدمی فرهیخته و ادیب معرفی می کرد، غافل از اینکه تمام این عناوین قلابی را به دروغ به خودش می چسباند و در واقعیت هیچ خبری از این عناوین نبود. آخرین بار حتی حق الزحمه کارهای من را هم نداد و از همان روز رفت که رفت.

💠بعدها دیدم دوره های ادبی و روزنامه نگاری برگزار می کند و در بنرهای بزرگ در سطح شهر خودش را دانشگاهی و عضو هیات علمی می نامد. در بیوگرافی های جدیدتر خودش را صاحب دهها جلد کتاب و هزاران مقاله معرفی می کند و همه اینها را هم مدیون سخت کوشی و لطف خداوند می داند. چند وقت بعد حتی شنیدم در همایشی بزرگ از او تقدیر شده و حالا در محافل ادبی و هنری برای خودش برو و بیایی دارد.

💠 برای من اما حنایش رنگ نداشت و خوب یادم هست که آخرین بار وقتی در یک محفل ادبی نگاه خیره مرا به خودش دید چنان سرش را پایین انداخت و خودش را به ندیدن زد که خودم هم خنده ام گرفته بود. یاد آن پسر کوچکی افتادم که در فیلم مارمولک در چندسکانس مختلف پرویز پرستویی را خیره نگاه می کرد طوری که انگار از دغل بازی او خبر دارد.

💠 می خواستم همانجا یقه اش را بگیرم و بگویم فلانی بدهکاری ات به جهنم ! تا کی می خواهی ملت را فریب بدهی که صدایی پشت تریبون اسمش را صدا کرد. از استاد فلانی خواهش می کنیم برای دادن جوایز نفرات برتر روی صحنه بیایند! نگاهی به جمعیت کردم و به استاد که با صدای تشویق حضار روی سن می رفت ! کیفم را برداشتم و تمام مسیر برگشت تا خانه را پیاده آمدم و در طول مسیر فقط به این فکر کردم که چرا دغل بازی رسم اینروزهای ماست !

✍️ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

https://t.me/joinchat/AAAAAD_hQopsVZtca2LSXQ

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.