✅ چرا مدیریت رفتار را به ما نیاموخته اند ؟

0
94

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

✳️ با بروز تکنولوژی های جدید زندگی ما هم تغییر کرده و امروزه دنیای تکنولوژی تعیین کننده سبک و شیوه زندگی ما شده است . تکنولوژی در زندگی همیشه کارساز و موثر بوده و باعث راحت تر شدن ما در انجام امور روزانه مان شده است اما خواسته یا ناخواسته برخی وقتها آسیب هایی را هم با خود به همراه داشته که سبب می شود بگوییم تکنولوژی همیشه هم خوب نیست و یکی از عمده ترین مشکلاتش ایجاد ارتباطات گسترده بین افراد در دنیاست .

✳️ شاید بگویید ارتباطات مسئله مهمی در زندگی است و اصولاً دنیا بر پایه آن می گردد اما باید گفت ارتباطات هرچقدر هم که خوب و موثر باشد وقتی بدون دلیل گسترده می شود سبب ایجاد مشکلاتی در جامعه می گردد . یکی از این مشکلات مدیریت رفتار است بدین معنا که افراد بدون اینکه آموزش های لازم در زمینه مدیریت رفتار را دیده باشند ناخواسته با توسعه تکنولوژی آن را بصورت تمرین نشده تجربه می کنند و این سبب می شود تا شاهد بروز رفتارهایی ناهنجار و به دور از عرف در جامعه باشیم .

✳️ یکی از پایه های دنیای ارتباطات در عصر حاضر شبکه های اجتماعی هستند و امروزه هیچ کس نیست که حداقل یکبار تنه اش به این شبکه ها نخورده باشد و خیلی ها هر روز با این پدیده های نوظهور مشغول و سرگرم فعالیت های روزانه خود هستند . اغلب این شبکه ها هم بر پایه ارتباطات گسترده بنا شده اند و چشم که باز می کنی متوجه می شوی دنیای جدیدی روبروی هر فرد باز شده و زندگی آدمها را از اتاق سربسته و زندگی شخصی به بیرون از آن سوق داده است .

✳️ حالا شاهد اتفاقات عجیب و جدیدی در این عرصه هستیم . ظهور و بروز پدیده هایی که بدون شک نتیجه سوء رفتار یا همان مبحث مدیریت رفتار هستند . مسئله پیچیده و حساسی که نیاز به فرهنگ سازی دارد و نمونه بارز قربانیان آن کشورهای جهان سومی هستند که همیشه اول تکنولوژی را می گیرند و سپس به یاد فرهنگ سازی می افتند . البته با نگاه به آموزه ها ، پیشینه و عقبه تاریخی و مذهبی مان می توان بوضوح درک کرد که آموزش ها و مطالب بسیاری در زمینه مدیریت رفتار داشته ایم و هنوز هم داریم اما سوال اساسی این است که چرا هیچوقت بطور اصولی و اساسی مدیریت رفتار را به ما نیاموخته اند ؟

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
www.t.me/masoodatri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.