✅ چرا کاری جز همدردی بلد نیستیم ؟؟!!

0
25

?حول و ‌حوش ساعت دوازده ظهر روز چهارشنبه بود که انفجار در معدن زغال‌سنگ آزادشهر و تخریب بخشی از آن سبب فوت و مصدوم شدن برخی از کارگران زحمتکش این معدن شد و هنوز هم بدلیل ناتمام ماندن عملیات امداد و نجات و محبوس ماندن تعدادی دیگر از کارگران آمار دقیقی از میزان فوت شدگان این حادثه ناگوار ارائه نشده است.

⭕️امروز داشتم به این فکر می کردم که چقدر در این چندوقت اخیر بلا سرمان آمده است . از حادثه قطار سمنان گرفته تا کشته شدن سربازها و آتش سوزی خیابان جمهوری و ماجرای کولبرها و حادثه فروریختن پلاسکو و این اواخر سیل در تبریز و کردستان و حالا انفجار معدن گلستان که جان عده زیادی از هموطنان ما را گرفته است . در تمامی این حوادث هم تنها چیزی که مشهود است بی مسئولیتی و قصور مسئولان و مدیران شهری و استانی است و مشخص نیست این وضعیت ناگوار تا کی ادامه خواهد داشت و موج  همدردی های ما با این حوادث بالاخره چه زمانی فروکش خواهد کرد .

⭕️همیشه شنیده ایم که حادثه خبر نمی کند اما ما اینقدر مشتاقیم که  برعکس عمل می کنیم و خودمان به دل حادثه می رویم و اصلا فرصت داشته باشیم خودمان حادثه را خبر می کنیم و از کوچکترین مشکل بزرگترین حادثه ها را می سازیم و از ستاد بحران و مدیریت حوادث و سوانح بودن هم فقط و فقط ابراز همدردی کردن و تسلیت گفتن آنهم فقط مقابل دوربین های تلویزیونی را بلدیم و کار دیگری بلد نیستیم !! البته الان که فکر میکنم می بینم یک کار دیگر بلدیم و آنهم این است که وقتی حادثه تمام شد و حسابی جلوی دوربین ها ابراز همدردی کردیم در اولین فرصت کاندیدای شورای شهر و مجلس و اینها می شویم تا نشان بدهیم خیلی همدردی مان عمیق و تاثیرگذار بوده است .

⭕️این حادثه هم تمام می شود درست مثل قبلی ها ، مثل حوادثی که بعد از آنها کلی صغری و کبری چیدیم که انشاله دیگر شاهد حادثه دیگری نباشیم اما زهی خیال باطل چرا که  تا این سیستم ناکارآمد ایمنی و این مدیریت بحران و امداد و سوانح  در کشور ما پابرجاست حالاحالاها باید پیراهن های مشکی و اعلام همدردی هایمان را با خود همراه داشته باشیم. تا همین جایش هم باید خدا را شکر کنیم که فقط همین مقدار بلا سرمان آمده است و بیشتر از این ها درگیر مصیبت و حادثه نشده ایم . باور کنید خود خدا هم دیگر از دست بی عرضگی های ما خسته شده است بسکه کارها را پشت گوش انداختیم و وظایف مان را درست انجام ندادیم و همه چیز را حواله دادیم به او تا به تنهایی حافظ جان و مال و زندگی و امنیت ما باشد . اول و آخر هم هیچ چیز تقصیر ما نیست و همه را به پای تقدیر او می نویسیم و خودمان را کنار می کشیم و فقط همدردی می کنیم چون حقیقت ماجرا این است که ما کاری به جز همدردی بلد نیستیم !!!!
✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.