✅ چرا کاری جز همدردی بلد نیستیم ؟!

0
65

⭕️ حول و ‌حوش ساعت دوازده ظهر روز چهارشنبه بود که انفجار در معدن زغال‌سنگ آزادشهر و تخریب بخشی از آن سبب فوت و مصدوم شدن برخی از کارگران زحمتکش این معدن شد و هنوز هم بدلیل ناتمام ماندن عملیات امداد و نجات و محبوس ماندن تعدادی دیگر از کارگران آمار دقیقی از میزان فوت شدگان این حادثه ناگوار ارائه نشده است.

⭕️امروز داشتم به این فکر می کردم که چقدر در این چندوقت اخیر بلا سرمان آمده است . از حادثه قطار سمنان گرفته تا کشته شدن سربازها و آتش سوزی خیابان جمهوری و ماجرای کولبرها و حادثه فروریختن پلاسکو و این اواخر سیل در تبریز و کردستان و حالا انفجار معدن گلستان که جان عده زیادی از هموطنان ما را گرفته است . در تمامی این حوادث هم تنها چیزی که مشهود است بی مسئولیتی و قصور مسئولان و مدیران شهری و استانی است و مشخص نیست این وضعیت ناگوار تا کی ادامه خواهد داشت و موج  همدردی های ما با این حوادث بالاخره چه زمانی فروکش خواهد کرد .

⭕️همیشه شنیده ایم که حادثه خبر نمی کند اما ما اینقدر مشتاقیم که  برعکس عمل می کنیم و خودمان به دل حادثه می رویم و اصلا فرصت داشته باشیم خودمان حادثه را خبر می کنیم و از کوچکترین مشکل بزرگترین حادثه ها را می سازیم و از ستاد بحران و مدیریت حوادث و سوانح بودن هم فقط و فقط ابراز همدردی کردن و تسلیت گفتن آنهم فقط مقابل دوربین های تلویزیونی را بلدیم و کار دیگری بلد نیستیم !! البته الان که فکر میکنم می بینم یک کار دیگر بلدیم و آنهم این است که وقتی حادثه تمام شد و حسابی جلوی دوربین ها ابراز همدردی کردیم در اولین فرصت کاندیدای شورای شهر و مجلس و اینها می شویم تا نشان بدهیم خیلی همدردی مان عمیق و تاثیرگذار بوده است .

⭕️این حادثه هم تمام می شود درست مثل قبلی ها ، مثل حوادثی که بعد از آنها کلی صغری و کبری چیدیم که انشاله دیگر شاهد حادثه دیگری نباشیم اما زهی خیال باطل چرا که  تا این سیستم ناکارآمد ایمنی و این مدیریت بحران و امداد و سوانح  در کشور ما پابرجاست حالاحالاها باید پیراهن های مشکی و اعلام همدردی هایمان را با خود همراه داشته باشیم. تا همین جایش هم باید خدا را شکر کنیم که فقط همین مقدار بلا سرمان آمده است و بیشتر از این ها درگیر مصیبت و حادثه نشده ایم . باور کنید خود خدا هم دیگر از دست بی عرضگی های ما خسته شده است بسکه کارها را پشت گوش انداختیم و وظایف مان را درست انجام ندادیم و همه چیز را حواله دادیم به او تا به تنهایی حافظ جان و مال و زندگی و امنیت ما باشد . اول و آخر هم هیچ چیز تقصیر ما نیست و همه را به پای تقدیر او می نویسیم و خودمان را کنار می کشیم و فقط همدردی می کنیم چون حقیقت ماجرا این است که ما کاری به جز همدردی بلد نیستیم !!!!

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.