✅ چندنکته پیرامون کمپین ” تحریم خرید کالا “

0
11

✍️ #مسعودعطری

⚛️ کمپین “تحریم خریدِ کالا” نه با یک فکر اساسی و حساب شده، بلکه با یک پست احساسی توسط علی کریمی چند روز پیش در اینستاگرام کلید خورد. کمپینی که تا به امروز طرفداران و منتقدان زیادی داشته و هر روز که می گذرد بر دایره مخالفان و موافقان آن افزوده می شود.

⚛️ موافقان می گویند حرکت کریمی درست است، چون تحریمِ خرید، باعث پایین تر آمدن قیمت کالاها خواهد شد و این وسط کریمی کار درستی درجهت اتحادمردم انجام داده است اما مخالفان از جمله خودِمن، نظر دیگری در این رابطه داریم.

⚛️ بشخصه علیرغم احترامی که برای کریمی قائلم اما نگاه وی به این مقوله را، کاملاً احساسی وسطحی می دانم و معتقدم در شرایط فعلی که کشورما با تحریمهای گسترده بین المللی و شرایط اقتصادی نابسامان مواجه است تحریم خریدکالا دردی را دوا نخواهد کرد و فقط یک راهکار کورکورانه نسبت به مسئله پیچیده ای همچون تورم و گرانی است. .

⚛️ راستش را بخواهید بعنوان دانش آموخته کارشناسی ارشد یک رشته مهندسی که حداقل چهل واحدِ اقتصادی اعم از اقتصادخرد و کلان، اقتصادمهندسی، مدیریت مالی، اقتصادسنجی و انواع دروس حسابداری و ارزیابی طرح های اقتصادی را پاس کرده ام به خودم اجازه نمیدهم با این دانشِ اندک پیرامون مسایل کلان و گسترده اقتصادی اظهارنظر کنم و همیشه سعی میکنم در این وادی شنونده خوبی باشم تا تئوریسین!

⚛️ اما اینکه یکی مثل کریمی بدون هیچ پیش فرض ذهنیِ اقتصادی شب بخوابد و صبح از خواب بلند شود و برای ملت ایران در اینستاگرام تِز اقتصادی بدهد برای من و خیلی های دیگر که منتقد این جریان هستند پذیرفته نیست،حتی اگر هزاران نفر هم به هردلیلی از او پیروی کنند و حرکت وی را به زعم خودشان درست بدانند. .

⚛️ این درست که ما برای حل بحرانهاومشکلات اقتصادی-اجتماعی کشورمان به اتحاد و همدلی نیاز داریم اما نباید تا این اندازه هم، سطحی نگر باشیم وفکر کنیم که همه مشکلات ما با یک کمپین آنهم بدون پشتوانه فکری و توسط اینستاگرام حل و فصل می شود. .

⚛️ مخلص کلام اینکه کریمی و هرفوتبالیست و یا هنرمند دیگری قابل احترامند و به حکم محبوبیتی که دارند قابل تقدیر است که در فعالیت های اجتماعی مشارکت می کنند اما اینکه بخواهند فارغ از تخصص و صلاحیت وبخاطر سلبریتی بودن برای جامعه و مردم خط مشی تعیین کنند نه تنها قابل قبول نیست بلکه مضحک و خنده دار هم هست.

⚛️ حرف زیاد است اما به همین مقدار بسنده میکنم و درعوض آرزو میکنم روزی فرابرسد که عقلانیت، تفکر وپرهیز از شوآف، سطحی نگری و احساسات سرلوحه کار همه ما باشد و بجای حرف زدن وشعار دادن عملگرا باشیم. .

✍️ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

https://t.me/joinchat/AAAAAD_hQopsVZtca2LSXQ

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.