گردشگری چیست ؟

0
106
https://www.aparat.com/v/mb1vX/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B2_%D9%88_%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%87_-_%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C
چندی پیش در یکی از برنامه های صدا و سیما کارشناس محترم برنامه پیرامون گردشگری صحبت هایی را به زبان آورد که جالب بود و حسابی در شبکه های اجتماعی سوژه شد . عده بسیاری به این سوژه با نگاه تمسخر نگاه کردنداما بهترین دیدگاه را از نوشته های دکتر پژمان نوروزی در اینستاگرامش خواندم که نوشته است :الان که این پست را میبینید و‌می‌خوانید ،لابد فیلم صحبتهای کارشناس را دیده‌اید و‌شوخی‌ها و‌البته ناسزاهای متصل به آن را هم بارها دیده‌اید و شنیده‌اید. بگذارید من از موضع دیگری با قضیه برخورد کنم… به نظرم واکنشها به این تکه فیلم با چند قصه‌ی جانبی همراه شده است:
۱- زمان بد: وقتی دولتی‌ها و دست‌اندرکاران نظام(صدر تا ذیل) از کنترل و‌مهار سفرهای خارجی صحبت میکنند ،گفته‌های این فیلم حتی اگر صد درصد درست هم باشد ،بوی مشمئز کننده‌ی «امر سفارشی» ،«دستوری بودن» یا حداقل« خود‌شیرین گری افراطی» میگیرد. که نتیجه‌اش معلوم است!!!
۲- بی‌مغزی: حرفهای اقای کارشناس قشری ترین و دم‌دستی ترین برداشت ازاد از مغز سخن و نوشته‌ی آلن دو باتن در کتاب «هنر سیر و سفر» است. اما یا او درست نخوانده است یا خوانده و درست نفهمیده است یا… الن دوباتن یک جمله‌ی کلیدی در این کتاب دارد، میگوید لذت بردن از سفر بیشتر از هر چیز به دلیل ما برای سفر رفتن والسته‌است نه مقصدمان در سفر. و بعد مثالهایی می‌زند که این کارشناس هم میگوید… بی مغزی درد بزرگی است.
۳-کم‌کاری: یک بخش مهم از این مشکل به‌کمکاری ربط دارد. کم‌کاری دست‌اندرکاران گردشگری،کم‌کاری معلمان،کمکاری اهالی رسانه و … که مباحث تئوریک را در این حوزه(و هر حوزه‌ای) جدی نمیگیریم و آن را امری بیهوده،مرتبط به دیگران و گزافه گویی، حرف مفت و … می‌دانیم و درنتیجه روز به روز عملگراتر و بی‌سوادتر می‌شویم. در بالا ویدئوی طنز جالبی را سروش رضایی در سوریلند منتشر کرده که آنرا تماشا کنید.
شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.