✅ از شربت و هندوانه تا زنجیره انسانی !

0
233

1⃣ گیرکردن پشت ترافیک، تجربه سخت و طاقت فرسایی است.مخصوصاً وقتی بدانید ترافیک موجود بخاطر حوادث غیرمترقبه یا سوانح احتمالی خودروها در خیابان نیست و حاصل یک بی ملاحظگی جمعی افرادی است که به بهانه هایی چون جشن و پایکوبی ، انتخابات و دیگر مناسبت ها دور هم جمع شده اند و خیابان ها را بسته اند و اصلاً هم به این فکر نمی کنند که برگزاری جشن و شادی و کمپین هرچقدر هم که خوب و متعالی باشد قرار نیست آسایش مردم و نظم شهر را مختل کند و سبب ایجاد ترافیک و معطل شدن مردم شود . نمونه قدیمی و ملموس این قضیه ،کارناوال های عروسی هستند که با توقف ماشین ها و برپاکردن رقص و پایکوبی یک خیابان را برای دقایقی بند می آورند و بعضآ باعث مشکلاتی می شوند که یکبار حبیب اله کاسه ساز در فیلم کارناوال مرگ به این موضوع پرداخت .

2⃣ حالا این مساله در شکلی گسترده تر و با تشکیلات منسجم تری به خیابان های ما برگشته و آنهم تشکیل زنجیره های انسانی برای تبلیغات انتخاباتی و حمایت از یک کاندیدا و یا برپایی خیمه ها و برگزاری مراسم جشن و شادی و پخش شربت و شیرینی در وسط خیابان هاست که صدالبته همه این کارها در چهارچوب درست و اصولی خودش خوب و قشنگ است اما اینکه بستر فعالیت های ما کف خیابان های پر ترد شهر باشد و خودمان با دست خودمان سبب ایجاد ترافیک و بی نظمی در خیابان ها شویم کار پسندیده ای نیست و بی احترامی به وقت و زمان مردم است .

3⃣ اخیراً نیز مشاهده می شود که حتی شربت و شیرینی هم از مد افتاده و در برخی از خیمه های لاکچری برپاشده در سطح شهر هندوانه هم سرو می شود و بعید نیست تا چند وقت دیگر شاهد ارائه چای و قلیان از سوی برگزارکنندگان این جشن ها به مردم باشیم . تا آن روز تلاش کنید که اگر در این برنامه ها یا جشن ها شرکت می کنید نیم نگاهی هم به شلوغ نشدن خیابان ها و رعایت حقوق سایر مردم داشته باشید .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.