✅ از شربت و هندوانه تا زنجیره انسانی !

0
187

1⃣ گیرکردن پشت ترافیک، تجربه سخت و طاقت فرسایی است.مخصوصاً وقتی بدانید ترافیک موجود بخاطر حوادث غیرمترقبه یا سوانح احتمالی خودروها در خیابان نیست و حاصل یک بی ملاحظگی جمعی افرادی است که به بهانه هایی چون جشن و پایکوبی ، انتخابات و دیگر مناسبت ها دور هم جمع شده اند و خیابان ها را بسته اند و اصلاً هم به این فکر نمی کنند که برگزاری جشن و شادی و کمپین هرچقدر هم که خوب و متعالی باشد قرار نیست آسایش مردم و نظم شهر را مختل کند و سبب ایجاد ترافیک و معطل شدن مردم شود . نمونه قدیمی و ملموس این قضیه ،کارناوال های عروسی هستند که با توقف ماشین ها و برپاکردن رقص و پایکوبی یک خیابان را برای دقایقی بند می آورند و بعضآ باعث مشکلاتی می شوند که یکبار حبیب اله کاسه ساز در فیلم کارناوال مرگ به این موضوع پرداخت .

2⃣ حالا این مساله در شکلی گسترده تر و با تشکیلات منسجم تری به خیابان های ما برگشته و آنهم تشکیل زنجیره های انسانی برای تبلیغات انتخاباتی و حمایت از یک کاندیدا و یا برپایی خیمه ها و برگزاری مراسم جشن و شادی و پخش شربت و شیرینی در وسط خیابان هاست که صدالبته همه این کارها در چهارچوب درست و اصولی خودش خوب و قشنگ است اما اینکه بستر فعالیت های ما کف خیابان های پر ترد شهر باشد و خودمان با دست خودمان سبب ایجاد ترافیک و بی نظمی در خیابان ها شویم کار پسندیده ای نیست و بی احترامی به وقت و زمان مردم است .

3⃣ اخیراً نیز مشاهده می شود که حتی شربت و شیرینی هم از مد افتاده و در برخی از خیمه های لاکچری برپاشده در سطح شهر هندوانه هم سرو می شود و بعید نیست تا چند وقت دیگر شاهد ارائه چای و قلیان از سوی برگزارکنندگان این جشن ها به مردم باشیم . تا آن روز تلاش کنید که اگر در این برنامه ها یا جشن ها شرکت می کنید نیم نگاهی هم به شلوغ نشدن خیابان ها و رعایت حقوق سایر مردم داشته باشید .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

اشتراک گذاری
مطلب قبلی✅ رای با ذرت بو داده چه حالی دارد ……
مطلب بعدی✅ پول برق را باید بدهیم !! پول آب را جدا و دیگر هیچ !
admin
مسعود عطری ، 31ساله ،کارشناس ارشد مهندسی صنایع ، نویسنده و روزنامه نگار، مدیر پرتال خبری ،طراح وب سایت و فعال در زمینه گردشگری .علاقمندیهای من علاوه بر نوشتن ، مطالعه اخبار، موسیقی،مطالعه فرهنگها و مذاهب و ... هستند . این سایت یکی از چندین سایت خبری است که من با علاقه بسیار در آن فعالیت میکنم .

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.