? چند وقتی هست که سامانه های تبلیغاتی در بحث جذب اسپانسر به کمک تیم های سرخابی پایتخت آمده اند و بخش اعظمی از هزینه های این باشگاهها را تامین می کنند اما هنوز باشگاههای استقلال و پرسپولیس بدهی های میلیاردی دارند و تا قیام قیامت هم بنظر نمی رسد این سیستم بدهی و بدهکاری در این تیم ها تمامی داشته باشد .

? حالا چند وقتی هست که علاوه بر این سامانه های تبلیغاتی خود تیم ها هم از هوادارانشان درخواست کمک های نقدی کرده اند تا هر هواداری با توجه به بضاعت مالی خودش مقداری پول به حساب باشگاه واریز کند تا از این طریق بخشی از هزینه های تیم تامین گردد . کار در ظاهر قشنگ و در باطن زشتی که چند صباحی است در حال اجراست و مشخص نیست چرا باید کسری بودجه و بدهی یک تیم دولتی را هوادارانی بدهند که حداقل امکانات برای تماشای بازی تیمشان را هم ندارند ؟!

1⃣  اینکه یک باشگاه از هوادار خود تقاضای کمک کند خوب است منتها در قبال اینکه به این هوادار امکانات هم بدهد . مثلاً کل بلیط های مسابقات فصل بعد را از حالا پیش فروش کنند و برای کسی که تعداد معینی خریداری کند تخفیف در نظر بگیرند

2⃣ یا اینکه در قبال پرداخت و  کمک های هواداران کارتهای هواداری با تخفیف حضور در استادیوم در نظر بگیرند که یک معامله دوسر سود شکل بگیرد و هوادار هم دلش خوش باشد که در این گیرودار سرش بی کلاه نمی ماند وگرنه دریافت کمک های نقدی از هواداری که بعضاً پول ندارد به استادیوم بیاید و پخش این پولها با ارقام میلیاردی بین بازیکنان تیم و یا پرداخت بدهی های معوقه باشگاه که بدلیل سهل انگاری مدیران روی دست باشگاه مانده است کار درستی نیست .

⁉️ البته سوال اساسی این است که وقتی دولت متولی این تیم هاست چرا باید دست کمک و یاری بسوی هواداری دراز کرد که خودش جیبش خالی است و برای حضور در استادیوم مشکل مالی دارد !!

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.