1⃣ انتخابات مساله مهمی برای کشور است و به همین دلیل رفتار سیاست مداران و دولتمردان و دلواپسان قبل و بعد از آن با هم تفاوت بسیاری دارد . یعنی همیشه تا روز انتخابات همه چیز گل و بلبل است و بعد از آن دیگر خبری از تساهل و تسامح نیست .

2⃣ بطور مثال همیشه در ایام انتخابات شاهد این هستیم که مقوله حجاب از سوی متولیان امر به فراموشی سپرده می شود و یکی از افتخارات صدا و سیما هم این است که در این ایام و مخصوصاً در روز انتخابات چپ و راست با خانم های بدحجاب مصاحبه می کند و یا آنها را با همان حالت بدحجاب پای صندوق رای نشان می دهد تا مثلاً وحدت ملی را به رخ بکشد و بگوید برای ما بی حجاب و با حجاب فرقی ندارد و مهم ایران است .

3⃣در حالی که بواقع بعد از انتخابات همه چیز برعکس می شود و دیگر در مصاحبه های تلویزیونی و یا برنامه ها شاهد حضور بانوان با این نوع پوشش نیستیم و برعکس مستندهایی در نکوهش بدحجابی پخش می شود و همان آدمهایی که تا دیروز بخاطر انتخابات تصویرشان موجه بود حالا غیرموجه و شطرنجی می شوند.

4⃣ مثال جالب دیگر بانوانی هستند که کاندیدای شورای شهر شده اند و تصویرشان را با هفتاد و هفت قلم آرایش و ژست های آنچنانی بدون هیچ ممانعتی روی بیلبوردهای چندمتری در سطح شهر می بینیم اما کمی آنطرف تر اگر یکی فوت کند و احیاناً خانم باشد امکان چاپ عکسش در ابعاد چند سانتی متری روی اعلامیه ترحیم وجود ندارد .

5⃣نکته آخر هم اینکه قبل از انتخابات ورود بانوان به ورزشگاه ها برای حمایت از کمپین های انتخاباتی آزاد است اما انتخابات که تمام می شود بانوان با کمال تاسف حق ورود به ورزشگاهها را ندارند و این همان سیاست یک بام و دو هوایی است که قبل و بعد از انتخابات شاهد آن هستیم .

6⃣✅ نتیجه اینکه ای کاش فضایی فراهم شود که همه ما بعنوان شهروند ، مفهوم عمیق آزادی و برابری را در چهارچوب قوانین کشورمان تجربه کنیم و دیگر شاهد این نباشیم که نیاز به مشارکت برای انتخابات سبب ایجاد یک فضای دوگانه با سیاست یک بام و دوهوای قبل و بعد از انتخابات گردد .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.