✅ پیاده روی در “هه وار سردشت کردستان ” و گلی پر از حشره

0
4615

?در راهپیمایی های اردیبهشتی مان در کردستان و در دامنه های سرسبز و پرگل آن دیارِ همیشه زیبا  و در منطقه ای که به ” هه وار سردشت ”  معروف است این گل نظرم را جلب کرد. نه بخاطر خودش بلکه بخاطر تعداد حشراتی که روی آن بودند و از آن تغذیه می کردند . اگر کمی دقت کنید حدود ده حشره را باید روی گل ببینید که در نوع خودش خیلی جالب و قابل تامل است .
?جالب به این دلیل که تابحال این تعداد حشره روی یک گل ندیده بودم و قابل تامل از این جهت که این تصویر برای من  یادآور آدمهایی است که تا برایشان سود و منفعتی داشته باشی در کنارت هستند اما همینکه یک آدم بهتر و بالاتر و یا یک موقعیت بهتر و بامنفعت بیشتر پیدا کنند سریع از کنار تو پراکنده می شوند و تو را به حال خودت رها می کنند . این رسم زشت نیز مربوط به امروز و دیروز نیست و قدمت زیادی دارد چنانکه شیخ اجل سعدی بزرگ در مواعظ و مثنویات خویش می فرمایند :
???
این دغل دوستان که می‌بینی
مگسانند دور شیرینی

تا حطامی که هست می‌نوشند
همچو زنبور بر تو می‌جوشند

باز وقتی که ده خراب شود
کیسه چون کاسهٔ رباب شود

ترک صحبت کنند و دلداری
معرفت خود نبود پنداری

بار دیگر که بخت باز آید
کامرانی ز در فراز آید

دوغبایی بپز که از چپ و راست
در وی افتند چون مگس در ماست

راست خواهی سگان بازارند
کاستخوان از تو دوست تر دارند …

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز
مطالب قبلی✅ و باز هم عقب نشینی فدراسیون !!
مطالب بعدیاخبار کوتاه فوتبالی!
مسعود عطری
مسعود عطری ، 35ساله ،کارشناس ارشد مدیریت و بهره وری، نویسنده و روزنامه نگار، راهنمای رسمی وزارت میراٍث فرهنگی در دوشاخه اکوتوریسم، ایرانگردی و جهانگردی (فرهنگی)، مدیر پرتال خبری و فعال حوزه کامپیوتر و اینترنت . علاقمندیهای من علاوه بر نوشتن و سفر کردن، مطالعه اخبار، گوش کردن موسیقی، مطالعه فرهنگها و مذاهب و ... هستند. این سایت یکی از چندین سایت خبری است که با علاقه بسیار در آن فعالیت میکنم .

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.