✅ پیاده روی در “هه وار سردشت کردستان ” و گلی پر از حشره

0
4518

?در راهپیمایی های اردیبهشتی مان در کردستان و در دامنه های سرسبز و پرگل آن دیارِ همیشه زیبا  و در منطقه ای که به ” هه وار سردشت ”  معروف است این گل نظرم را جلب کرد. نه بخاطر خودش بلکه بخاطر تعداد حشراتی که روی آن بودند و از آن تغذیه می کردند . اگر کمی دقت کنید حدود ده حشره را باید روی گل ببینید که در نوع خودش خیلی جالب و قابل تامل است .
?جالب به این دلیل که تابحال این تعداد حشره روی یک گل ندیده بودم و قابل تامل از این جهت که این تصویر برای من  یادآور آدمهایی است که تا برایشان سود و منفعتی داشته باشی در کنارت هستند اما همینکه یک آدم بهتر و بالاتر و یا یک موقعیت بهتر و بامنفعت بیشتر پیدا کنند سریع از کنار تو پراکنده می شوند و تو را به حال خودت رها می کنند . این رسم زشت نیز مربوط به امروز و دیروز نیست و قدمت زیادی دارد چنانکه شیخ اجل سعدی بزرگ در مواعظ و مثنویات خویش می فرمایند :
???
این دغل دوستان که می‌بینی
مگسانند دور شیرینی

تا حطامی که هست می‌نوشند
همچو زنبور بر تو می‌جوشند

باز وقتی که ده خراب شود
کیسه چون کاسهٔ رباب شود

ترک صحبت کنند و دلداری
معرفت خود نبود پنداری

بار دیگر که بخت باز آید
کامرانی ز در فراز آید

دوغبایی بپز که از چپ و راست
در وی افتند چون مگس در ماست

راست خواهی سگان بازارند
کاستخوان از تو دوست تر دارند …

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

اشتراک گذاری
مطلب قبلی✅ و باز هم عقب نشینی فدراسیون !!
مطلب بعدیدرباره من و اِفاضات مسعودی !
admin
مسعود عطری ، 31ساله ،کارشناس ارشد مهندسی صنایع ، نویسنده و روزنامه نگار، مدیر پرتال خبری ،طراح وب سایت و فعال در زمینه گردشگری .علاقمندیهای من علاوه بر نوشتن ، مطالعه اخبار، موسیقی،مطالعه فرهنگها و مذاهب و ... هستند . این سایت یکی از چندین سایت خبری است که من با علاقه بسیار در آن فعالیت میکنم .

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.