1⃣ خیلی وقتها می بینیم و می شنویم که در فلان نقطه شهر عده ای دست به یک حرکت نمادین و یا فرهنگی زده اند ! مثلا همین چند وقت پیش عده ای جوان با لباس های خلاقانه  جلوی چهارراه ها می ایستادند و ماشین هایی که پشت خط عابر و پشت چراغ قرمز توقف می کردند را تشویق می کردند و یا ماشین های متخلف را با هل دادن به پشت خط عابر راهنمایی می کردند . عکس العمل ما در مقابل اینطور اقدامات معمولاً دو نوع است . یا تحسین و یا بی تفاوتی !

2⃣ عده ای از ما که راه بی تفاوتی را در پیش می گیریم معمولاً امیدی به تغییر نداریم و همیشه با عینک بدبینی به قضایا نگاه می کنیم و احساس مان این است که کار فرهنگی کردن در این مملکت بیهوده است و هیچ کس هم نیست که قدر این کارها را بداند و یا حتی برفرض اگر کسی هم باشد که ارج و قربی برای کار فرهنگی قائل باشد آخرش که چه ؟ چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ دوباره فردا که آغاز شود روز از نو و روزی از نو ! این مردم همانند که بودند و یک شبه اصلاح نمی شوند ! نباید سرخودمان را کلاه بگذاریم !

3⃣عده دیگر اما آنهایی هستند که همیشه امیدوارند و در یک حالت تحسین و تشویق به سر می برند . امیدوارند که شاید یک نفر از میان این جمعیتی که در شهر وجود دارد با دیدن و یا شنیدن و یا در معرض این کارهای فرهنگی قرار گرفتن ترغیب و تشویق شود و همان یک نفر از جامعه هدف ما اگر تاثیر بگیرد برای ما کافی است .

? نمی دانم شما چگونه فکر می کنید و جزو کدام دسته هستید اما تجربه می گوید کار فرهنگی بالاخره جواب می دهد . البته قرار نیست عین جواب آزمایش ، چند روزه نتیجه آن را ببینیم اما در بلندمدت مزایای فراوان آن جامعه را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و همه روزی متوجه می شویم چه روزهایی را از دست دادیم و چقدر می شد کار کرد . کارهایی که شاید به عمر ما قد ندهد اما لااقل آیندگان از آن بهره مند خواهند شد .

? عکس مربوط به حضور مهمان‌های ناخوانده در چهارراه‌های اصفهان است. هم‌زمان با اجرای طرح اعمال جرایم عبور از چراغ‌ قرمز و توقف روی خط عابر پیاده توسط دوربین‌های ثبت تخلف، بعضی از چهارراه‌های شهر اصفهان شاهد حضور جریان خلاقانه‌ای بوده که توجه عابران و رانندگان را به خود جلب کرده است.

منبعپارسی گروپ
اشتراک گذاری
مطلب قبلی✅ و باز هم عقب نشینی فدراسیون !!
مطلب بعدیدرباره من و اِفاضات مسعودی !
admin
مسعود عطری ، 31ساله ،کارشناس ارشد مهندسی صنایع ، نویسنده و روزنامه نگار، مدیر پرتال خبری ،طراح وب سایت و فعال در زمینه گردشگری .علاقمندیهای من علاوه بر نوشتن ، مطالعه اخبار، موسیقی،مطالعه فرهنگها و مذاهب و ... هستند . این سایت یکی از چندین سایت خبری است که من با علاقه بسیار در آن فعالیت میکنم .

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.