✅سریش و آبادانی ، با هم منافات دارند !!

0
203

? کوچه ها و خیابان های شهر این روزها فضای وحشتناکی را تجربه می کنند . فضایی پر از تبلیغات که در قالب پوسترها و بنرهای انتخاباتی روی در و دیوارهای شهر حسابی جا خوش کرده اند . یکی دو تا هم نیستند و هر طرف را که نگاه می کنی یک چهره جدید را می بینی که تا دیروز نبود و یکمرتبه تبلیغاتش از روی یک دیوار سردرآورده است .

? هیچ روال و قاعده ای هم برای تبلیغات نداریم و عوامل تبلیغاتی هر کاندیدا هرجایی پیدا کنند تبلیغاتشان را آنجا می چسبانند و کاری هم ندارند که قبل از آنها پوستر یا تبلیغ دیگری اینجا بوده یا نه ! و آیا اصلا درست است که روی دیوارهای منازل و مغازه های مردم یا ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی با سریش و چسب و طناب تبلیغ بچسبانیم !!

✅ روی بعضی دیوارها را که نگاه می کنی با یک کاغذ دیواری شش لایه مواجه می شوی!! شش لایه تبلیغ که به ترتیب هرکاندیدا تبلیغش را روی تبلیغ دیگری چسبانده تا به خیال خودش آن را محو کند و خودش روی جلد باشد غافل از اینکه بعد از او دیگری هم عیناً همین کار را کرده و حالا نفر ششم خوشحال است که تبلیغش فعلاً روی تبلیغ بقیه می درخشد هرچند دیری نخواهد پایید که نفر هفتم هم می آید و روی همه آنها را سریش مال می کند و خودش می شود یکه تاز میدان ! به امید اینکه آخری باشد و کسی روی او سریش نمالد

? دل آدم می سوزد هم برای این همه اسراف و خرج بیهوده و هم برای این دیوار سفید و تمیز که حالا بخاطر این تبلیغات چند روزه از بس که رویش سریش و چسب و کاغذ چسبانده اند به این حال و روز درآمده. گاهی فکر می کنم اگر این دیوار زبان داشت  چه میگفت به کاندیدایی که روی تبلیغش شعار عمران و آبادانی شهر را با خط درشت نوشته اما هنوز درک نکرده که سریش و آبادانی با هم منافات دارند !!

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.