اخبار کوتاه فوتبالی!

0
1

مسعود عطری ؛ روزنامه نگار

پروژه رفت و برگشت حنیف – رحمتی

وقتی حنیف عمران زاده در صفحه اینستاگرام خود از یک خبر خوش صحبت کرد و همزمان منصوریان در مسابقات قهرمانی کشتی لوچو به استان مازندران و شهر بابل سفر کرد و بعد از آن نیز با دعوت حسن زاده و امیری به تماشای دیدار خونه به خونه و بادران نشست شایعه ها در شهر پیچید که احتمالا با مصدومیت کنعانی ، بچه غول دوباره راهی استقلال خواهد شد . غیبت مهدی رحمتی و داد و فریادهای او در بازی تدارکاتی مقابل پاس همدان هم مزید بر علت شد تا این شایعه بیشتر قوت بگیرد که در شهر خبرهایی هست و رسانه ها نیز به آن بسیار پرداختند . این وسط هواداران هاج و واج مانده اند که بالاخره داستان از چه قرار است و سرانجام این رفت و آمدها به کجا ختم می شود ؟ فقط امیدواریم هرچه می شود و یا هرچه که هست به نفع استقلال باشد .

نگاه های سطحی به تیم ملی !!!

کیروش شماره پیراهن بازیکنان را تغییر داد !!! تیترِ یک همه خبرهای این هفته در مورد تیم ملی ایران است و بحث بر سر اینکه او عمداً این کار را کرده تا تیم های حریف نتوانند آنالیز دقیقی از بازیکنان ایران داشته باشند و با این تاکتیک گمراه شوند و نتیجتاً این کار را با حرکت ایویچ در سالهای قبل مقایسه کرده و نوشته اند که این ترفند شاید برای سالهای قبل که تکنولوژی نبود کارساز بود اما حالا دیگر نخ نما شده است و خلاصه تحلیل پشت تحلیل در خصوص این مسئله سبب شد برای لحظاتی به این فکر کنیم که تا به کی قرار است اینقدر سطحی به تیم ملی و مسائل آن نگاه کنیم ؟ آیا وقت آن نرسیده که از پیله سطحی نگری بیرون بیاییم و اگر قرار است تحلیلی ارائه بدهیم به عمق بزنیم !!! تغییر شماره بازیکنان تیم ملی بدون فکر یا با فکرِ گمراه کردن رقیب آیا آنقدر مسئله مهمی هست که بخواهیم ساعتها و روزها بدان بپردازیم ؟

آکادمی استقلال ، پروژه ای شکست خورده

سالهاست از آکادمی استقلال می شنویم و اینکه افراد مختلفی از پیشکسوتان گرفته تا بازیکنان سابق بعنوان مدیر و سرپرست و مربی به این آکادمی می آیند و می روند اما خروجی آن تا کنون چیزی نبوده که چشمگیر باشد و بتوان بعنوان یک منبع قابل اطمینان به آن اتکا کرد . شاید تغییرات پیاپی در این آکادمی و همچنین عدم تخصیص بودجه مناسب به پایه ها دلیل اصلی این عدم موفقیت باشد اما هرچه که هست بنظر می رسد عدم پوشش خبری و همچنین عدم بررسی عملکرد و بیلان کاری آن سبب شده تا متصدیان و مسئولان آکادمی فارغ از هرگونه بازخواست و توضیح فقط بعنوان سرگرمی به این مقوله نگاه کنند و هیات مدیره و مدیرعامل نیز بدلیل اینکه میدانند بابت آکادمی هزینه ای نکرده اند آن را به حال خود رها کرده اند تا جاییکه می شنویم بازی دیروز تیمِ نوجوانِ استقلال بدلیل نداشتن لباس مناسب برگزار نمی شود و این فاجعه ای است که بخاطرش باید ساعتها گریست !!! با این شرایط باید دید که آیا داشتن آکادمی با این شرایط موفقیت محسوب می شود یا کما فی السابق پروژه ای شکست خورده است !!! 

کلید اسرار قسمت 785 : این قسمت خداحافظی نکونام

بازی میکنیم ، بازی نمیکنیم ، برگزار می شود ، برگزار نمی شود ، میاییم ، نمی آییم ، مسائل مالی این بازی شفاف نیست ، همه چیز شفاف است و هیچ مشکلی ندارد و خلاصه آنقدر از این اخبار ضد و نقیض در مورد بازی خداحافظی نکونام شنیدیم و نوشتیم که دیگر خسته شدیم و درباره آن حرف نزنیم بهتر است . اگر قرار باشد بخاطر یک بازی خداحافظی اینقدر اما و اگر باشد که همان بهتر برای دایی و مهدوی کیا و مجیدی بازی خداحافظی برگزار نکردیم . وقتی تا چندروز پیش می شنیدیم هیچ کس در این بازی شرکت نمیکند و حالا همه صحبت از حضور پرشور و قدرتمند در این بازی می زنند ناخودآگاه یاد سریال کلید اسرار می افتیم و اینکه چقدر آبکی همه چیز یک شبه تغییر میکند و نظرها براحتی عوض می شود . در همین کش و قوس ها بودیم که متوجه شدیم این بازی خداحافظی که قرار بود 4 شهریور برگزار شود به روز  21 آبان تغییر کرده و قرار است نکونام در این دیدار با ستارگان جهان از فوتبال خداحافظی کند . دیدار ستارگان ایران و منتخب لالیگا بهانه ای برای تقدیر از کاپیتان پبشین تیم ملی کشورمان است اما با این احوال و اوصاف ما منتظریم تا شاهد یکی از بی برنامه ترین بازی های خداحافظی قرن اخیر در ایران باشیم .

دربی ، سکوی پرتاب منصوریان

از قدیم گفته اند همه بازی های لیگ را بباز اما دربی را ببر ، راست هم گفته اند چون تجربه ثابت کرده هواداران بیشتر از اینکه از قهرمان نشدن تیم ناراحت باشند از باختن در دربی ناراحت می شوند و وقتی دربی را ببری تا مدت ها در حاشیه امنیت هستی و کسی نمیتواند بگوید بالای چشمت ابروست!!!  اما خدا نکند روزی برسد که دربی را ببازی !!! یک هفته از خانه بیرون آمدن تعطیل می شود !!! و از فردا خیل ناراضیان و منتقدان یکی یکی روبرویت صف می کشند و از زمین و زمان ایراد میگیرند و تا چند هفته تیم در استرس و حاشیه قرار میگیرد . برای استقلال و منصوریانی که این چهار هفته به اندازه تمام سالهای فوتبالی شان حاشیه و استرس داشته اند بردن در دربی حکم نوشدارو دارد فقط کاش آنقدر همه چیز خوب پیش برود و استقلال آماده باشد که این نوشدارو از آن نوشداروهای پس از مرگ سهراب نباشد و کار استقلال و منصوریان به اما و اگر نکشد . دربی پایتخت بهترین فرصت برای منصوریان و استقلال است و بنوعی سکوی پرتاب منصوریان برای ادامه مسیری که با استقلال بسوی موفقیت ترسیم کرده اما آیا او و تیمش بسلامت از این مسیر عبور خواهند کرد !!!

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.