اخبار کوتاه فوتبالی !

0
16

مسعودعطری، روزنامه نگار

این خارجی های بدرد نخور !!!

تاریخ ده ساله باشگاه استقلال پر است از بازیکنان خارجی بدردنخوری که بعضاً حتی یک بازی هم برای این تیم انجام نداده اند و بعد از مدتی یا مصدوم شده اند یا از نظر بدنی یا کیفیت فنی آنقدر ضعیف بوده اند که به همین دلیل نیمکت نشین شده و یا قراردادشان یکطرفه لغو شده و نهایتاً با شکایت به فیفا یا پول بیشتری از استقلال گرفته اند یا برای تیم دردسر ساز شده اند . نگاهی به برخی از این اسامی مانند ولید علی ، گوران لاوره ، رودریگو توزی ، لیام ردی ، الونگ الونگ ، هوار ملا محمد ، ریکاردو ، فابی سیو ، رینالدو ، سان جان ، کوئیکه ، داسیلوا ، توپالویچ ، رافائل گومز ، وینسته آرزه و بسیاری دیگر از این بازیکنان نشان میدهد که واقعا عملکرد قابل قبولی در خرید بازیکنان خارجی نداشته ایم هرچند د‌ر کنار این بازیکنان باید‌ از ساموئل، گوران یرکوویچ ، جان واریو و گیلائوری و … هم به عنوان خرید‌های موفق استقلال یاد‌ کرد‌ که در میان این همه خرید ناموفق عملاً مشتی از یک خروار هستند . حالا هم که یکی از همین بازیکنان بدردنخور بنام ” هنریک هلمکه ” از استقلال شکایت کرده و پرونده جدیدی برای استقلال در فیفا باز کرده است که با این اوصاف معلوم نیست داستان ” این خارجی های بدردنخور ” در باشگاه استقلال و کلاً فوتبال ایران تا کی ادامه خواهد داشت ؟؟!!

هیات مدیره ای که یک دست نیست !!!

همه جا رسم بر این است که اعضای هیات مدیره تیم های ورزشی در جلسات شرکت میکنند و هرکدام با توجه به دانش و تخصص و زمینه کاری که دارند برای تیم تصمیم گیری و تصمیم سازی میکنند و مدیرعامل نیز بنوعی مجری تصمیمات هیات مدیره با وظایف مشخص و معین است و همچنین برای اینکه تداخلی میان وظایف و عملکرد مدیرعامل با آنچه هیات مدیره تصویب کرده نباشد معمولا این هیات مدیره یک سخنگو دارد که در اکثر مواقع خود مدیرعامل این وظیفه را به دوش میکشد . در ایران اما این داستان برعکس است و همه چیز به صورت دورهمی مدیریت می شود یعنی همه اعضای هیات مدیره مدام در تلویزیون ها و رسانه ها هستند و صحبت های شخصی خودشان را به عنوان موضع باشگاه مطرح میکنند و بعداً که گند کار بالا می آید و یک دلخوری پیش می آید یا تکذیب میکنند یا بیانیه بلند و بالا می دهند که منظور ما این بوده و آن نبوده و یا اگر فلان چیز را گفتیم اشتباه نوشته اند و تکذیب میکنیم در صورتیکه اگر طبق روال و عرف باشد اصلا اعضای هیات مدیره نباید مصاحبه کنند و احیانا اگر خبرنگاری هم به آنها مراجعه کرد او را به سمت سخنگوی باشگاه یا سخنگوی هیات مدیره یا مدیرعامل سوق دهند نه اینکه بنشینند یک دل سیر مصاحبه کنند و بفکر این نباشند که بازتاب صحبت هایشان به ضرر باشگاه و تیم تمام می شود !!!

انتقاد بدون راهکار بدرد سطل زباله میخورد

همواره انتقاد بعنوان ساده ترین راه ممکن برای تحلیل مسائل بوده و هست و صدالبته همیشه هم گره گشا نیست و بعضاً سبب ایجاد ناراحتی و دلخوری و ایجاد تشنج میگردد و باید دانست که نقد و انتقاد همیشه هم خوب نیست و گاهی باید فیتیله آن را پایین کشید و بجای آن راهکار پیشنهاد داد چرا که اگر آنقدر دید وسیعی داریم که میتوانیم کاستی های یک مسئله را بخوبی شناسایی کنیم حتما توانایی این را هم داریم که برای آن راه حل مناسب پیشنهاد بدهیم . اینکه اینروزها هرکسی در هر کسوت و هر نام و هر شغلی از استقلال و منصوریان انتقاد میکند مسئله زیبایی نیست چرا که انتقاد کردن و حرف روزنامه ها و دیگران را طوطی وار تکرار کردن هنر نیست و اگر کسی واقعا به درجه ای از دانش رسیده که میتواند مجموعه یا تیم یا باشگاهی مثل استقلال را نقد کند حتما باید راهکاری هم برای بهبود آن ارائه کند وگرنه اینگونه انتقادها یا مغرضانه است یا کورکورانه یا سطحی و یا تقلب از روی دست دیگران و اینگونه می شود که بدون تعارف باید گفت انتقاد بدون راهکار فقط بدرد سطل زباله میخورد .

امان از جدایی ، امان از جدایی

در چند روز گذشته علی دایی ، علی کریمی و بالاخره احمدرضا عابدزاده از حضور در بازی مقابل بازیکنان قدیمی لالیگا انصراف دادند . خود نکونام هم که رسما در اینستاگرامش نوشته در این بازی شرکت نمیکند و از طرفی برخی چهره ها مثل خداد عزیزی هم که بخاطر این بدقولی از نکونام شاکی بودند بخاطر گیر کردن در معذورات و اینکه بقول برخی آبروی فوتبال ایران نرود حاضر شدند در این بازی شرکت کنند اما اندک اندک از این جمع مشتاق کاسته می شود و هر کس با بهانه ای از حضور در این بازی سر باز میزند و ساز جدایی کوک میکند . دایی با یک بهانه ، علی کریمی و فرهاد مجیدی با بهانه دیگر و عابدزاده هم به دلیل مصدومیت و پا درد که معلوم است بهانه است و عدم حضورش دلیل دیگری دارد و خلاصه اینکه ویترین فوتبال ایران در روز بازی مسلماً خالی از ستاره خواهد بود و تا آن روز معلوم نیست چه بلایی بر سر سایر نفرات حاضر در این مسابقه خواهد آمد . حتی عجیب نیست که با این وضعیت بازی اصلا برگزار نشود چون در طول این یک هفته صدها خبر ضدو نقیض پیرامون آن شکل گرفته و اصلا معلوم نیست چرا این بازی بیشتر از متن حاشیه دارد . فقط خدا کند هر اتفاقی که می افتد آبرو و اعتبار فوتبال ایران را خدشه دار نکند .  

«مسعود عطری »

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.