به ندای قلبت گوش کن، کریس !

0
24

مسعودعطری؛ روزنامه نگار

در روزهای اخیر خبر پیوستن کریستیانو رونالدو به یوونتوس،نقل محافل خبری بوده است. آنقدر که همکاران ما در اکثر خبرگزاری ها و روزنامه ها کار و زندگی شان را رها کرده اند و با خریدن چندکیلو سبزی خوردن وسط تحریریه نشسته اند و پیگیر اخبار انتقال رونالدو به یوونتوس هستند.

اصلاً شاید همین حالا که در حال خواندن این مطلب هستید این انتقال قطعی شده باشد و سردبیر محترم از سر ناچاری این یادداشت سوخته را در روزنامه منتشر کرده باشد.انتقالی که می گویند با رقمی ناقابل در حدودصد میلیون یورو نهایی شده ! بله درست می شنوید صد میلیون یورو! رقمی معادل 900 میلیارد تومان پول رایج مملکت ما !

نمی دانم باور می کنید یا نه امابا نرخ یوروی جهانگیری هم ماشین حساب محل کار منهنگ کرد و نتوانست این رقم را به تومان تبدیل کندچه برسد به قیمت واقعی یورو که امروز با اندکی افزایش و کاهش حدود 9100 تومان بود.البته ماشین حساب بیچاره حق دارد در محاسبه این اعداد و ارقام هنگ کند برای اینکه از بس جیره و مواجب و عایدی آخر ماه ما کم بوده که حساب و کتاب بالاتر از دو سه میلیون از یادش رفته، درست مثل خودمان که بخاطر خرج و مخارج گرانِ اینروزها، مدتهاست تاریخ تولدمان را هم از یاد برده ایم.

بگذریم و برسیم به قرارداد رونالدو با یوونتوس. تیمی که به گفته کریستیانو تیم مورد علاقه کودکی هایش بوده و این نقل و انتقال بخاطر پول صورت نگرفتهو رونالدو در عالم لوطی گری مشتی گریفقط به ندای قلبش گوش کرده. آدم یاد وحید امیری می افتد که یک ماه تمام مشغول مذاکره با استقلال و پرسپولیس بود و نهایتاً با التفات حاج حسین و رقم چشم نوازی که بعنوان پیش پرداخت برایش کارت به کارت کردند به پرسپولیس پیوست اما بعد از این همه رفت و آمد و مذاکره گفت: «من به ندای قلبم گوش کردم».

البته خداروشکر نه قلب امیری با باتری کار می کند که قبول کنیم باتری قلبش یک ماه خوابیده و تاخیر داشته که بعد از بکار افتادن آن، ندای قلبش را شنیده و نه مغز ما بخاطر آفتاب خوردگی بیش از حد تاب برداشته که هرکسی هرچیزی گفت بگوییم اوه یِس ! همینه!

بماند که قبل از کریس و وحید امیری، خالق “ندای قلب” کسی نبود جز قاسم دهنوی،سلطان پیچش نقل و انتقالات ایرانکه با ده تا تیم مذاکره می کرد و نهایتاً با هشت تایشان قرارداد داخلی می بست اما دقیقه نود بخاطر ندای قلبش سر از یک تیم دیگر در می آورد و همه را سورپرایز می کرد. البته ندای قلب برای دهنوی آمد نداشت و همان اول کار توسط کمیته انضباطی آچمز شد ولی درس عبرت خوبی شد برای بقیه بازیکن ها تا لااقل حواسشان باشد اگر قرار بود ندای قلبشان را بشنوند قبلش با تیم دیگری قرارداد نبسته باشند.

حالارونالدو هم دارد به ندای قلبش گوش می دهد و قرار است همین روزها او را با پیراهنیوونتوس ببینیم. پیراهنی که قبل از او اسطوره های محبوب و دوست داشتنی زیادی به خود دیده است. البته شاید اگر ما هم جای رونالدو بودیم و چنین رقمی به ما پیشنهاد می دادند ندای قلب که هیچ برای تفریح هم که شده یک عمل جراحی قلب باز می کردیم.

در هر صورت آمدن رونالدو به یوونتوس برای ما که بار مالی به همراه ندارد اما شاید با انتشار اخبارش، علاوه بر خوشحالی هواداران بیانکونری، خبر کمبود آب در خوزستان و مشکلات معیشتی اینروزهای مردم لابلای آن گم و گور شود و یک صحبت جدیدتر در تاکسی های شهر شکل بگیرد با این مضمون که :« دیدی چقدر گرفته رونالدو! اونوقت ما باید صبح تا شب برای چندرغاز دنده عوض کنیم!»

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.