چندنکته پیرامون بازی استقلال- الاهلی!

0
18

مسعودعطری ؛ روزنامه نگار

💠 استقلال یکی از بهترین بازی های چندسال اخیرش را انجام داد.یک فوتبال فوق العاده تمیز، بی نقص و حساب شده که اگر سماجت دروازبان الاهلی و همینطور بی خیالی داور مسابقه در گرفتن پنالتی روی ارسلان نبود الاهلی حداقل با شش گل زمین را ترک می کرد. حالا گلهای آفسایدی که زدیم بماند!

💠 در تحلیل بازی استقلال با الشرطه نوشتم این تیم نیاز به شوتهای سالم و درچهارچوب و سانترهای با کیفیت روی دروازه دارد! چیزی که امروز به وفور در بازی با الاهلی مشاهده شد و این نتیجه رویایی را برای استقلال رقم زد! سه گل حاصل دوسانتر و یک شوت! این یعنی هیچ تیمی تابحال از شوت و سانتر با کیفیت ضرر نکرده!

💠 برخلاف استقلال، الاهلی بازی را خیلی با انگیزه شروع نکرد! شاید فکر می کرد استقلال حریف دست و پا بسته ای است اما یک نیمه که گذشت حسابی آچمز شد! تعدد پاس های با کیفیت بازیکنان استقلال، توپ گیریهای پرشمار، ایجاد موقعیتهای متعدد روی دروازه الاهلی و بازی تقریبا بی نقص بازیکنان و تمرکزی که روی فوتبال در زمین گذاشته بودند همه وهمه از عوامل موفقیت استقلال در برابر الاهلی بود!

💠 استقلال از دقیقه شصت افت محسوسی داشت! افتی که طبیعی بود و ناشی از دوندگی بالای بازیکنان در زمین! اما نکته مثبت این بود که در سی دقیقه پایانی بازی، تمرکز خودش را حفظ کرد و بازی را یکطرفه به الاهلی نداد وحتی موقعیت های پرشماری هم روی دروازه این تیم ایجادکرد که نشان از آمادگی بدنی و ذهنی بازیکنان در این مسابقه داشت!

💠 کاش استقلال همیشه با سه مهاجم بازی کند! البته به شرطی که قایدی مثل این مسابقه تکنیک، خلاقیت و سرعتش را به رخ حریف بکشد و دیاباته هم مثل گل چکشی و زیبایی که زد به روزهای خوبش برگردد! در مورد ارسلان هم حتما موافقید که این پسر همیشه با تمام وجود و توانش برای استقلال بازی کرده!

💠 علی کریمی امروز بی نظیر بود و با عملکرد خوب و گل حساسی که زد نشان داد استقلال بدون او یک فرمانده تمام عیار در میانه میدان کم دارد! کاش هرطور شده با او تمدید کنند!

💠 شما را نمی دانم اما من ده سالم بود که بازی های حسین عبدالغنی سلیمانی را می دیدم! جوان ریزنقشی که چندجام جهانی را دیده و بیش از صدوسی بازی ملی دارد و حالا در 42 سالگی هم دست از سر فوتبال برنداشته! چه کسی فکر میکرد پیرلوی الاهلی لیگ قهرمانان2020 را هم تجربه کند و هنوز کفش هایش را آویزان نکرده باشد!

💠 رقیب استقلال در مرحله بعدی، روی کاغذ الهلال بود! غولی که کرونا دست و پایش را بست و همین امشب با بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا از مسابقات کنار گذاشته شد. هرچند الهلالی ها از AFC تقاضای تعویق بازی هایشان را داشتند اما طول درمان کرونا و بازگشت الهلالی ها عملا امکان پذیر نبود. حالا استقلال باید شنبه به مصاف پاختاکور برود. اگر استقلالی ها قول بدهند شنبه هم درست مثل همین امشب فوتبال بازی کنندصعود به مرحله بعدی از همین حالا قطعی است . خوشحالم که غول خفته آسیا بالاخره بیدار شد!

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.