چند نکته پیرامون تساوی استقلال و الشرطه!

0
24
استقلال الشرطه

مسعود عطری؛ روزنامه نگار

💠 الشرطه نیمه اول را با پرسی سنگین در دقایق ابتدایی بازی آغاز کرد و در ادامه با ارائه یک فوتبال محکم و منسجم از سنگینی، ناهماهنگی و اشتباهات مکرر استقلالی ها در حفظ توپ بهره کافی را برد تا در نهایت در یک غفلت گل اول را به ثمر برساند. بماند که داوری هم در نیمه اول بازی چنگی به دل نزد و چندخطای مسلم را برای استقلال نگرفت!

💠 نیمه دوم قابل پیش بینی بود! با تعویض علی کریمی و ارسلان مطهری ورق بازی تا حد زیادی به سمت استقلال برگشت که البته خستگی تیم الشرطه هم مزید بر علت شد تا استقلال برخلاف نیمه اول توپ و میدان را با کیفیت بهتر و درصد بیشتری در اختیار بگیرد اما عدم دقت در ضربات نهایی، نزدن شوت به سمت چهارچوب، عدم سانتر از جناحین و اصرار به کشیدن بازی از کناره ها به وسط زمین و پاسهای فرار پشت هجده قدم ثمری برای استقلال نداشت !

💠 برخلاف اظهارنظرهای اولیه مبنی بر اینکه عدم حضور الوحده در مسابقات به نفع استقلال تمام خواهد شد اما چنین نشد و لغو این بازی، کم کردن امتیازها و همچنین در شرایط مسابقه قرار نگرفتن استقلال در طول هجده روز گذشته بعد از بازی با تراکتور به ضرر استقلال تمام شد و حالا با تساوی استقلال در برابر الشرطه و دیدار پایانی در برابر الاهلی، کار استقلال برای صعود به مرحله بعدی مسابقات بسیار سخت تر از قبل شده است.

💠 دیاباته علیرغم آقای گلی در لیگ برتر و شم بالای گلزنی، چندوقتی است که همان بازیکن همیشگی نیست! شیخ در چند دیدار گذشته استقلال هم خوب کار نکرده و عملکرد چشمگیر و قابل توجهی نداشته! بیشتر چیزی مثل کوه یخ ! خسته، بی رمق و بی انگیزه! که البته وصول نشدن مطالباتش بدون شک یکی از دلایل آن است! برخلاف شیخ، قایدی پرتلاش تر ظاهر می شود اما فوتبالش بگیرنگیر دارد. ارسلان اما هروقت وارد بازی شده کیفیت قابل قبولی ازخودش نشان داده و همیشه از کمترین موقعیت ها بیشترین استفاده را برده است.

💠با توجه به مشاهدات،چند اشکال اساسی در شیوه بازی استقلال به چشم میخورد. اول کمبود شوت به سمت چهارچوب و دوم عدم سانتر از جناحین! طوری که در نود درصد مواقع توپهای رسیده به وریا یا سانتر نمی شوند و یا نهایتا شاهد سانترهای بی کیفیت با ارتفاع نیم متر از زمین هستیم! البته در آن سمت زمین میلیچ هم وضعیت بهتری ندارد! در مورد ضربات ایستگاهی و کاشته های پشت محوطه جریمه هم که خودتان بهتر می دانید!

💠 با تساوی برابر الشرطه حالا چشم همه به دیدار در برابر الاهلی است. تیمی که اگرچه صعودش مسلم شده اما بعید به نظر می رسد با توجه به تنش های موجود میان تیم های ایرانی و عربستانی به این سادگی ها در برابر استقلال کوتاه بیاید. استقلال برای رسیدن به مرحله بعدی نیاز به پیروزی دارد! یک گل اختلاف با شرایط خاص محاسبه کارتهای زرد و دوگل اختلاف برای صعود قطعی! حالا همه چیز بستگی به این دیدار دارد!

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.