✅توضیح دادن نشانه ضعف است !

0
7254

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

✅ چندخطی برای #بهاره_رهنما، هنرمند خوب و ارزشمند کشورمان

◀️ چند وقت پیش ویدئویی از #مهران_مدیری دیدم که ایشان در آن ویدئو و مصاحبه، یک جمله کلیدی گفت با این مضمون که «توضیح دادن نشانه ضعف است».

◀️مدیری سپس توضیح داد: «شما هر وقت تلاش می کنید چیزی را بیشتر توضیح بدهید بیشتر ضعیف هستید، در نتیجه قدرت در این است که شما در هیچ زمینه ای هیچ وقت توضیح ندهید و کاری را که به نظرتان صحیح و درست است انجام داده و بدانید که حقیقت هیچ وقت پنهان و پشت ابر نمی ماند و بعد از یکسال، دوسال، پنج سال یا ده سال آنهایی که قضاوت کردند، متوجه اشتباه خودشان می شوند. تجربه ثابت کرده که هرچقدر بیشتر توضیح می دهید بیشتر فحش می خورید و بیشتر به شما حمله می شود تا نهایتاً به جایی می رسید که به گریه می افتید و بعد از آن باز هم فحش خواهید خورد و قضاوت خواهید شد ».

◀️ به جرات می گویم که این صحبت های مهران مدیری و تجربه او در این زمینه یکی از بزرگترین درس ها و نکته های آموزشی زندگی در جامعه فعلی ماست و من وقتی از این جملات و این نصایح در زندگی شخصی خودم استفاده کردم تازه متوجه شدم که قبلاً وقت، انرژی و اعصاب خودم را برای توضیح به دیگران، بیهوده تلف می کردم و چقدر در برخورد با حرف ها و قضاوت های آنها ضعیف و ناتوان بودم .

◀️ حالا در چند روز اخیر، انتشار خبر ازدواج مجدد بهاره رهنما این بازیگر خوب کشورمان دستمایه انتقاد، قضاوت و توهین افراد بسیاری در شبکه های اجتماعی شده است. مسئله ناراحت کننده ای که بدون شک موجب ناراحتی او و همه آنهایی شده که این روزها طعم قضاوت دیگران را بارها و بارها چشیده اند و بیشتر وقتشان صرف توضیح دادن برای برطرف کردن شبهات و ابهامات دیگران شده است .

◀️بهاره رهنما و یا هرکس دیگری که بعد از دوران جدایی و طلاق، اقدام به ازدواج مجدد می کنند فارغ از نگاه سنتی و جنسیت زده جامعه ما، کار اشتباهی نکرده اند و به زعم بسیاری این ازدواج و علنی کردن آن نشان از سلامت اخلاقی، روحی و شخصیتی آنها دارد و نه تنها کار اشتباهی نیست بلکه یکی از خداپسندانه ترین و درست ترین کارهایی است که باید الگوی زنان جامعه هم باشد، چرا که همگی از سختی ها و آسیب های دوران پساطلاق در میان زنان آگاهیم و ازدواج مجدد بدون شک بهترین گزینه برای ایجاد سلامت روانی در میان افراد جامعه است .

◀️ حالا در چند روز گذشته شاهد این هستیم که بیشتر انرژی بهاره رهنما این بازیگر خوب کشورمان در تلگرام و اینستاگرام و بطور کلی شبکه های مجازی، صرف توضیح دادن به مخاطبان ، منتقدان و افرادی شده است که با حرف هایشان موجب آزار او شده اند و بسیاری از دوستان و آشنایان و افراد دور و نزدیک نیز در راستای دفاع از او برآمده اند.

◀️ با توجه به مطالبی که عنوان کردم، هرچند بهاره رهنما خودش بهتر از هرکسی صلاح کار خودش را می داند اما بعنوان پیشنهاد به او می گویم که جمله کلیدی مهران مدیری که همانا « توضیح دادن نشانه ضعف است» را بکار بگیرد و تلاش کند از امروز ببعد به هیچ شایعه، انتقاد، توهین، تخریب و حرف مفتی پیرامون این قضیه توجه نکند و به روال طبیعی و عادی زندگی خودش بدون توجه به این مسائل برگردد چراکه مرتکب خطا یا اشتباهی نشده که نیاز داشته باشد آن را توضیح ، تفسیر و یا توجیه کند.

◀️ شاید باور نکنید اما این روش یعنی توضیح ندادن به دیگران، آنقدر جواب می دهد که بعد از چندماه، هرکس که آن را سرلوحه زندگی خودش قرار داده از آرامش روحی و روانی که بخاطر انجام آن نصیبش شده صحبت می کند ودر حال حاضر این تنها نسخه و بهترین راهکار موجود برای بداخلاقی ها و بی فرهنگی های فضای مجازی ماست. برای بهاره رهنما و همه هنرمندان خوب این مرز و بوم آرزوی موفقیت و شادی و سلامتی در تمامی مراحل زندگی دارم.

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
@MasoodAtri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.