✅ماهی گیری با قلاب کج !

0
96

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

◀️آنقدر بی محابا میله آهنی اش را درون صندوق صدقات فروکرده که انگار کنار عابربانک ایستاده و می خواهد مستمری ماهیانه اش را از کارت بردارد. از هیچ کس هم نمی ترسد و برایش روز روشن و شب تاریک مفهومی ندارد. او بدنبال حقش می گردد منتها وقتی آن را در کف خیابان پیدا نمی کند مجبور می شود سیخ باریک آهنی اش را کج کند و درون صندوق صدقات فرو ببرد بلکه قلابش چندهزارتومان ناقابل دشت کند و چندساعتی را با آن بگذراند و دوباره صندوق بعدی و قلاب بعدی !

◀️شاید خیلی از شما این صحنه را بارها و بارها دیده باشید. کارتن خوابی که سیخ آهنی اش را درون صندوق صدقات فرو برده و سهمش از این صندوق را خیلی زود و بصورت نقد می خواهد. آنقدر زود که حتی منتظر نمی ماند روز به شب برسد و در تاریکی شب و دور از نگاه های چپ چپ عابران پیاده این کار را بکند.

◀️حالا این کار به یک اپیدمی تاسف بار در سطح شهر بدل شده است و بیشتر عابران با نگاه های متعجب فقط به گرفتن یک عکس بسنده می کنند، درست مثل “مریم طالشی” خبرنگار روزنامه ایران که عکسی از این اتفاق گرفته و نوشته: « فهمید دارم عكس مي گيرم ولي برایش مهم نبود. به كارش ادامه داد».

◀️ البته عکس های بیشتری با جستجو در اینترنت از این پدیده پرتکرار در سطح شهر بدست می آید اما همین یک عکس برای نوشتن این درد کافی است و تعدد عکس ها فقط بیشتر ناراحتمان می کند که چرا در کشوری که روی نفت لیز می خورد عده ای از مردم باید برای امرار معاش به ماهی گیری با قلاب کج روی بیاورند آنهم از صندوق صدقاتی که بنظر می رسد برای خودشان تعبیه شده است.

? یاد صحبت های بزرگی افتادم که می گفت “چرا باید کمیته امداد ما به افزایش افراد تحت پوشش خود ببالد و آن را از موفقیت های خویش قلمداد کند. اگر این کمیته کارخودش را درست انجام داده بود حالا باید شاهد ریشه کن شدن فقر در جامعه بودیم و سخن از این به میان می رفت که تعداد فقرای سطح شهر از انگشتان دست کمتر است، نه اینکه هر روز به دایره فقرا اضافه شود و تحت پوشش قرارگرفتن افرادِ بیشتر، بعنوان یک افتخار از سوی ما مطرح شود ! ”

✅◀️ بیش از این حرفی نمی ماند جز اینکه بگوییم وقتی توانایی نداریم به مردم شهر ماهی بدهیم کاش ماهی گیری را به آنها بیاموزیم تا دیگر شاهد نباشیم که برخی اهالی این شهر در روز روشن و با قلاب کج از صندوق صدقات ماهی گیری کنند چرا که این برای جامعه و مسئولان ما سند شرمساری است .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

?عکس از “مریم طالشی” خبرنگار روزنامه ایران

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
@MasoodAtri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.