✅مصدومیت بلای جان تیم ها !

0
68

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

◀️ هنوز لیگ برتر هفدهم شروع نشده که زمزمه مصدومیت برخی بازیکنان شنیده می شود . مصدومیت هایی که بالاخره یکجایی از فصل گریبان تیم ها را می گیرند و سبب می شوند تاکتیک ها و تکنیک های انتقالی مربی به درون زمین با تغییرات عدیده مواجه گردند .

1⃣ بطور مثال همین استقلال در بازی با العین فقط و فقط بخاطر نداشتن چند هافبک وسط به مشکل خورد و مصدومیت فرشید باقری در این بازی هم مزید بر علت شد تا یکی از شکست های سنگین استقلال در آسیا رقم بخورد .

⛔️ همین حالا هم این تیم کم بازیکن مصدوم ندارد و تا همین جای کار امید ابراهیمی و محسن کریمی زیر تیغ جراحی رفته اند تا شاید در نیم فصل یا قبل از آن دوباره به تیم اضافه شوند . از آنطرف بازیکنانی نظیر روزبه چشمی ، مجتبی جباری و وریا غفوری هم مستعد مصدومیت هستند و ترس از اینکه مبادا دوباره صدمه ببینند وجود دارد .

2⃣ پرسپولیس هم در فصل اخیر و این فصل کم با مشکل مصدومیت مواجه نبوده و کمال کامیابی نیا، وحید امیری و محمد انصاری سه بازیکن مصدوم اردوی پرسپولیس محسوب می‌شوند که بنوعی از بازیکنان کلیدی این تیم هم هستند و کادر فنی پرسپولیس امیدوار است که این بازیکنان به موقع به ترکیب تیم برگردند تا دچار مشکل نشود .

3⃣ مصدومیت جزء لاینفک فوتبال است اما بنظر می رسد تعداد مصدومان ما با توجه به شرایط بازی ها و تمرین به مراتب بیشتر از استانداردهای جهانی باشد چرا که تیم های ما کمتر از تیم های اروپایی درگیر مسابقات و بازی های مختلف هستند و فقط در مقاطعی از فصل است که تداخل بازی های لیگ و حذفی و لیگ قهرمانان آنهم فقط برای چند تیم مشکل ساز می شود و به زعم مربیان خستگی مفرط بازیکنان سبب مصدومیت های ناخواسته آنها می گردد .

4⃣ در سایر موارد بنظر می رسد فقدان یک مربی خوب بدنساز در تیم های لیگ برتری و همچنین نداشتن تمرینات مستمر و منظم در سالهای متمادی حضور بازیکنان در لیگ برتر سبب شده تا آسیب پذیری بازیکنان فوتبال ما در مقابل مصدومیت ها به مراتب بیشتر از سایر نقاط دنیا باشد . مسئله ای که بلای جان مربیان و تیم هاست و هیچ چیز برای یک مربی بدتر از دست و پا بسته بودن و نداشتن بازیکن نیست ، بازیکنی که در طول فصل در جریان تاکتیک های تیم بوده و حالا مصدومیت سبب شده نتواند عصای دست مربی باشد و به تیم کمک کند .

5⃣ البته آنطور که می دانیم تلاش های خوبی در مراکز پزشکی فعال کشور در مورد مصدومیت ها صورت گرفته که شاید در آینده نزدیک شاهد کمتر شدن آنها باشیم هرچند مصدومیت جزء جدایی ناپذیر فوتبال است و گاهی اجتناب ناپذیر !

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
@MasoodAtri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.