✅ آقای توفیقی، بلاک نکن ؛ انتقادپذیر باش !!

0
179

✍️ #مسعودعطری

💠 با چراغ سبز گودرزی و رابطه فامیلی با امیررضا خادم بعنوان نماینده اسپانسر وارد باشگاه استقلال شد. نه اسم و رسمی در ورزش داشت که خوشحال باشیم یک آدمِ فوتبالی و کاربلد عنان کار را در دست گرفته و نه سابقه مدیریتی درست و حسابی ! اما تا دلتان بخواهد عناوین تخیلی و دهان پرکن توی ویکی پدیا جلوی اسمش بود و هیچکس هم نپرسید که “فعال صنعت نفت و گاز، اقتصاددان، استاد دانشگاه و مؤلف کتب درسی رشته صنایع شیمیایی هنرستان را چه به مدیریت در فوتبال !

💠 البته ناگفته نماند که بیوگرافی نوشتن در ویکی پدیا کنتور نمی اندازد و همین الان بقال سرکوچه ما هم می تواند خودش را در این سایتِ قابل ویرایش، فعال صنعت ماست و دوغ معرفی کند و چون اقتصاد خرد و کلان را در دوره لیسانس با نمره بالای 12 پاس کرده خیلی ساده لقب اقتصاددان به ناف خودش ببندد در صورتیکه واقعیت چیز دیگری است و باسوادها خوب متوجه می شوند که چرا یکی در بیوگرافی اش اینهمه اغراق می کند و دوست دارد خودش را با این عناوین ظاهری و دهان پرکن بعنوان یک چهره برجسته معرفی کند!

💠 باطن کار اما همانطور که مشخص است چیزی جز شوآف نیست و همه این القاب باضافه لقب”پندار تایم” ابزاری است برای گول زدن و سرکارگذاشتن هواداران تا ساعات پایانی شب و مهم جلوه دادن قراردادهایی که ساعت 7 عصر بسته شده اند اما برای ظاهرسازی، ساعت 3 نصفه شب اعلام می شوند که مثلاً بگوییم ما تا دیروقت مشغول مذاکره بوده ایم. انگار صبح تا شب را از ما گرفته اند یا شاید هم به جای بازیکن با جغد یا خفاشِ شب مذاکره می کنیم که فقط سه نصفه شب باید اینکار انجام شود تا به نتیجه برسیم .

💠 به اینها اضافه کنید عکس های پرشمار پندار توفیقی در کنار بازیکنان تیم را که تعدادش واقعاً از دست همه دررفته و پارسال هم که من در یادداشتی طنزگونه در اینستاگرام به این رویه اعتراض کردم با حمله پیج های هواداری منتسب به ایشان مواجه شدم و من را متهم به ایجاد حاشیه در تیم کردند و جالب تر اینکه چندوقت بعد دیدم که آقای اقتصاددان و فعال صنعت نفت و گاز بجای پاسخگویی، من و خیلی از پیج های هواداری را که از او انتقاد کرده اند، خیلی شیک بلاک کرده که البته اگر اینطور نمی شد شک می کردیم.

💠 حالا چهارسال از مدیریت ناکارآمد آقایان در استقلال می گذرد و به لطف این چهارسال، بیوگرافی پر و پیمان تری در ویکی پدیا برای خودشان دست و پا کرده اند. عضو و دبیر هیئت مدیره باشگاه فوتبال استقلال تهران، رئیس کمیته اقتصادی و توسعه بازار، معاونت ورزشی و همچنین قائم مقام مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال، همه و همه عناوینی است که پندار توفیقی در این 4 سال برای خودش دست و پا کرده و بغیر از آن 780 تا عکس هنگام قرارداد و با انگشت جوهری و در استایل های مختلف هم از او منتشر شده که احتمالاً این یکی را یادش رفته در بیوگرافی خودش در ویکی پدیا اضافه کند که البته جای ثبت در گینس را هم دارد.

💠 در مجموع علاوه بر ورود غیرفوتبالی و فامیلی پندار توفیقی به استقلال، تفویض اختیارات بی حد و حساب افتخاری به توفیقی و همچنین ناکارآمدی این دو در بحث اداره باشگاه از جمله انباشت بدهی ها و شفاف نبودن قراردادها علیرغم درآمدهای کلان حاصل از اسپانسر که در طی این چهارسال رقمی در حدود 180 میلیارد تومان بوده، نبود بیلان مالی شفاف، حیف و میل و پرداخت غرامت میلیاردی و عدم توجه به بدهکاری های باشگاه و نهایتاً عدم پرداخت حق و حقوق و مالیات بازیکنان در کنار موارد متعدد دیگری از جمله عدم پاسخگویی به هواداران و همچنین بلاک کردن بسیاری از منتقدان نشان از این دارد که مسیر و راه و روشی که توفیقی و افتخاری در طول این چندسال در پیش گرفته اند چیزی جز نابودی استقلال نیست.

☸️ در حقیقت پربیراه نیست که بگوییم افتخاری و توفیقی به تبعیت از روسای خود یعنی گودرزی و خادم چنان بلایی در این چندسال اخیر بر سر استقلال آوردند که اگر یک دشمن به جای آنها بود وضعیت استقلال به مراتب بهتر از حالا بود.

☸️ هرچند تا این عناصر ناکارآمد در استقلال باشند امیدی به آینده نیست اما امیدواریم با فشار هواداران، تغییرات مدیریتی در استقلال طوری رقم بخورد که تیم به شرایط بهبود، تعالی و رشد برسد و آقایان به جای فرافکنی و بلاک کردن منتقدان، به فکر پاسخگویی به هوادارانی باشند که از جان و مالشان برای سربلندی این تیم گذشته اند.

✍️ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

https://t.me/joinchat/AAAAAD_hQopsVZtca2LSXQ

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.