✅ نگاه غیرملی رسانه ها به لیگ قهرمانان !!

0
75

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

✳️ از وقتی یادمان می آید همیشه هنگام بازی های آسیایی چه قبلاً که جام باشگاه های آسیا بود و چه حالا که لیگ قهرمانان آسیاست از تیم هایمان با عنوان نماینده ایران یاد کرده ایم . نمی دانم اولین بار چه کسی این لفظ را برای تیم های باشگاهی ما در مسابقات آسیایی انتخاب کرد اما هرکس بود اشتباه بزرگی مرتکب شد چرا که حقیقت ماجرا اینطور نیست و استفاده از لفظ نماینده ایران برای تیم های شرکت کننده در این مسابقه سبب نشده است که خیلی از افراد ، رسانه ها و هواداران این مسابقات را به چشم دیدارهای ملی و فارغ از کری خوانی های معمول ببینند .

? البته در این زمینه رسانه هایمان گوی سبقت را از بقیه ربوده اند و با تیترهای جنجالی و آنچنانی نه تنها غیرملی بودن این بازی ها را در ذهن تداعی می کنند بلکه حس انتقام جویی را هم در طرفداران رقیب به وجود می آورند تا اگر قرار بود با استفاده از لفظ ملی ، کری خوانی های باشگاهی به حداقل برسد اینطور و با این وضعیت کری خوانی ها و متلک پرانی ها و توهین ها به حداکثر خود برسد .

? نگاهی ساده به تیتر روزنامه های ورزشی امروز به وضوح نشان میدهد که نگاه رسانه های ما در این زمینه کاملاً غیرملی و باشگاهی است و صرفاً مساله کری خوانی و به اصطلاح تمسخر رقیب بیشتر از موفقیت تیم های باشگاهی برایشان اهمیت دارد و این را به وضوح در نوع نوشته ها و تیترها و برخوردشان با این مقوله متوجه می شوید .

⛔️ با این اوصاف ای کاش صدا و سیما و مجریان محترم رسانه ملی هم دست از استفاده مکرر از این واژه نخ نما و نمایشی « نماینده ایران» بردارند و به این داستان کاذب دامن نزنند و بیش از این با استفاده از این القاب به مسابقاتی از این دست قداست نبخشند چرا که واقعاً چنین چیزی در میان هواداران و رسانه ها دیده نمی شود .

✍ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

⭕️در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی کانال زیر و عضویت در کانال ، مطالب من را دنبال کنید .
www.t.me/masoodatri

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.