✅ چندنکته پیرامون کمپین ” تحریم خرید کالا “

0
41

✍️ #مسعودعطری

⚛️ کمپین “تحریم خریدِ کالا” نه با یک فکر اساسی و حساب شده، بلکه با یک پست احساسی توسط علی کریمی چند روز پیش در اینستاگرام کلید خورد. کمپینی که تا به امروز طرفداران و منتقدان زیادی داشته و هر روز که می گذرد بر دایره مخالفان و موافقان آن افزوده می شود.

⚛️ موافقان می گویند حرکت کریمی درست است، چون تحریمِ خرید، باعث پایین تر آمدن قیمت کالاها خواهد شد و این وسط کریمی کار درستی درجهت اتحادمردم انجام داده است اما مخالفان از جمله خودِمن، نظر دیگری در این رابطه داریم.

⚛️ بشخصه علیرغم احترامی که برای کریمی قائلم اما نگاه وی به این مقوله را، کاملاً احساسی وسطحی می دانم و معتقدم در شرایط فعلی که کشورما با تحریمهای گسترده بین المللی و شرایط اقتصادی نابسامان مواجه است تحریم خریدکالا دردی را دوا نخواهد کرد و فقط یک راهکار کورکورانه نسبت به مسئله پیچیده ای همچون تورم و گرانی است. .

⚛️ راستش را بخواهید بعنوان دانش آموخته کارشناسی ارشد یک رشته مهندسی که حداقل چهل واحدِ اقتصادی اعم از اقتصادخرد و کلان، اقتصادمهندسی، مدیریت مالی، اقتصادسنجی و انواع دروس حسابداری و ارزیابی طرح های اقتصادی را پاس کرده ام به خودم اجازه نمیدهم با این دانشِ اندک پیرامون مسایل کلان و گسترده اقتصادی اظهارنظر کنم و همیشه سعی میکنم در این وادی شنونده خوبی باشم تا تئوریسین!

⚛️ اما اینکه یکی مثل کریمی بدون هیچ پیش فرض ذهنیِ اقتصادی شب بخوابد و صبح از خواب بلند شود و برای ملت ایران در اینستاگرام تِز اقتصادی بدهد برای من و خیلی های دیگر که منتقد این جریان هستند پذیرفته نیست،حتی اگر هزاران نفر هم به هردلیلی از او پیروی کنند و حرکت وی را به زعم خودشان درست بدانند. .

⚛️ این درست که ما برای حل بحرانهاومشکلات اقتصادی-اجتماعی کشورمان به اتحاد و همدلی نیاز داریم اما نباید تا این اندازه هم، سطحی نگر باشیم وفکر کنیم که همه مشکلات ما با یک کمپین آنهم بدون پشتوانه فکری و توسط اینستاگرام حل و فصل می شود. .

⚛️ مخلص کلام اینکه کریمی و هرفوتبالیست و یا هنرمند دیگری قابل احترامند و به حکم محبوبیتی که دارند قابل تقدیر است که در فعالیت های اجتماعی مشارکت می کنند اما اینکه بخواهند فارغ از تخصص و صلاحیت وبخاطر سلبریتی بودن برای جامعه و مردم خط مشی تعیین کنند نه تنها قابل قبول نیست بلکه مضحک و خنده دار هم هست.

⚛️ حرف زیاد است اما به همین مقدار بسنده میکنم و درعوض آرزو میکنم روزی فرابرسد که عقلانیت، تفکر وپرهیز از شوآف، سطحی نگری و احساسات سرلوحه کار همه ما باشد و بجای حرف زدن وشعار دادن عملگرا باشیم. .

✍️ #مسعودعطری_روزنامه_نگار

https://t.me/joinchat/AAAAAD_hQopsVZtca2LSXQ

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.