1⃣ خیلی وقتها می بینیم و می شنویم که در فلان نقطه شهر عده ای دست به یک حرکت نمادین و یا فرهنگی زده اند ! مثلا همین چند وقت پیش عده ای جوان با لباس های خلاقانه  جلوی چهارراه ها می ایستادند و ماشین هایی که پشت خط عابر و پشت چراغ قرمز توقف می کردند را تشویق می کردند و یا ماشین های متخلف را با هل دادن به پشت خط عابر راهنمایی می کردند . عکس العمل ما در مقابل اینطور اقدامات معمولاً دو نوع است . یا تحسین و یا بی تفاوتی !

2⃣ عده ای از ما که راه بی تفاوتی را در پیش می گیریم معمولاً امیدی به تغییر نداریم و همیشه با عینک بدبینی به قضایا نگاه می کنیم و احساس مان این است که کار فرهنگی کردن در این مملکت بیهوده است و هیچ کس هم نیست که قدر این کارها را بداند و یا حتی برفرض اگر کسی هم باشد که ارج و قربی برای کار فرهنگی قائل باشد آخرش که چه ؟ چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ دوباره فردا که آغاز شود روز از نو و روزی از نو ! این مردم همانند که بودند و یک شبه اصلاح نمی شوند ! نباید سرخودمان را کلاه بگذاریم !

3⃣عده دیگر اما آنهایی هستند که همیشه امیدوارند و در یک حالت تحسین و تشویق به سر می برند . امیدوارند که شاید یک نفر از میان این جمعیتی که در شهر وجود دارد با دیدن و یا شنیدن و یا در معرض این کارهای فرهنگی قرار گرفتن ترغیب و تشویق شود و همان یک نفر از جامعه هدف ما اگر تاثیر بگیرد برای ما کافی است .

? نمی دانم شما چگونه فکر می کنید و جزو کدام دسته هستید اما تجربه می گوید کار فرهنگی بالاخره جواب می دهد . البته قرار نیست عین جواب آزمایش ، چند روزه نتیجه آن را ببینیم اما در بلندمدت مزایای فراوان آن جامعه را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و همه روزی متوجه می شویم چه روزهایی را از دست دادیم و چقدر می شد کار کرد . کارهایی که شاید به عمر ما قد ندهد اما لااقل آیندگان از آن بهره مند خواهند شد .

? عکس مربوط به حضور مهمان‌های ناخوانده در چهارراه‌های اصفهان است. هم‌زمان با اجرای طرح اعمال جرایم عبور از چراغ‌ قرمز و توقف روی خط عابر پیاده توسط دوربین‌های ثبت تخلف، بعضی از چهارراه‌های شهر اصفهان شاهد حضور جریان خلاقانه‌ای بوده که توجه عابران و رانندگان را به خود جلب کرده است.

شگفت انگیزهای امروز دیجی کالا رو نگاهی بنداز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً نظر خود را بنویسید
نام خود را اینجا بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.